گنجاندن برنج هندی در سبد کالا باعث تاسف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اخبار منتشر شده در مورد هندی بودن برنج سبدکالای دولت صحت داشته باشد واقعا باعث تاسف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اخبار منتشر شده در مورد هندی بودن برنج سبدکالای دولت صحت داشته باشد واقعا باعث تاسف است.

lahoti1 “مهرداد بائوج لاهوتی”  در خصوص سبد کالایی اهدایی دولت افزود: این سبد کالایی گام مثبتی بود که در شرایط سخت معیشتی که اقشار مختلف مردم خصوصا قشر کم درآمد با آن روبرو هستند در انتظار اجرایی شدن هرچه سریع تر آن هستیم اما طبق آنچه در رسانه ها از قول مدیراجرایی سبد کالا عنوان شده قرار است در این سبد کالایی ۱۰ کیلو برنج هندی وجود داشته باشد و این موضوع باعث تاسف است.

وی افزود: در شرایطی که شالیکاران ما با مشکلات فراوانی روبرو هستند و دولت هم قول حمایت از تولید و کشاورزی داخلی را داده اینکه در سبد کالا برنج هندی به مردم بدهیم خلاف وعده های دولت است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: شاید این طور عنوان شود که بخاطر بحث قیمت دولت از خرید برنج ایرانی ناتوان است که در این صورت باید گفت برنج هندی هم تفاوت قیمت چندانی با برنج پرمحصول داخلی ندارد و حداقل در مورد سلامت برنج داخلی این همه حرف و حدیث وجود ندارد، آنچه بررسی های کمیسیون بهداشت مجلس نشان داد این بود که برنج های وارداتی آلوده هستند اما وزارت بهداشت در یک چرخش اعلام کرد این برنج ها سالم هستند.

لاهوتی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از محصولات کشاورزی داخلی نباید مورد بی اعتنایی دولت باشد و این شبهه به وجود بیاید که با واردات محصولات کشاورزی خارجی به دنبال تامین منافع عده ای معدود در مقابل از بین رفتن منافع جمع کثیری از مردم و تولیدکنندگان داخلی هستیم.

ضمن آنکه دولت باید در این سبد کالایی تکریم مردم را فراموش نکند و کالای با کیفیت داخلی را به دست مردم برساند./اکونیوز

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبارکوچکی نژاد،مهردادلاهوتی،ناصرعاشوری،حمیدرضاخصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفرنعیمی رز،عطالله حکیمی

Share