پذیرش دانشجو لیسانس پیام‌نور بدون‌کنکور

به گزارش دیارمیرزا به نقل از مهررئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد که ۱۰۰ درصد رشته های این دانشگاه بدون آزمون دانشجوی لیسانس می پذیرد.  حسن زیاری با بیان اینکه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی توانایی بدون آزمون را دارد، گفت: در مقطع کارشناسی میزان ظرفیت بیش از تقاضاست و آزمون در کل کشور می […]

به گزارش دیارمیرزا به نقل از مهررئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد که ۱۰۰ درصد رشته های این دانشگاه بدون آزمون دانشجوی لیسانس می پذیرد.

 حسن زیاری با بیان اینکه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی توانایی بدون آزمون را دارد، گفت: در مقطع کارشناسی میزان ظرفیت بیش از تقاضاست و آزمون در کل کشور می تواند برداشته شود، وقتی شیوه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ایجاد شده پس نیازی نیست از راه دیگری مثل فراگیر اقدام به پذیرش دانشجو در این سطح کنیم.

وی ادامه داد: به جز برخی دانشگاههای خاص، ظرفیت اکثر دانشگاهها در مقطع لیسانس کاملاً خالی است و هر فردی با توجه به توان علمی که دارد می تواند در دوره بدون آزمون پذیرفته شود.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور سال گذشته ۵۰ درصد ظرفیت و امسال ۱۰۰ درصد ظرفیت لیسانس را بدون آزمون اعلام کرده است؛ به همین منظور برای سال تحصیلی جدید ۱۰ هزار رشته محل دانشگاه پیام نور بدون آزمون دانشجوی لیسانس می پذیرد.

زیاری درباره علت عدم حذف کنکور در دوره فراگیر کارشناسی ارشد، تاکید کرد: در مقطع فوق لیسانس درست عکس لیسانس، میزان تقاضا بیش از ظرفیت است و باید کنکور برگزار شود، بنابراین دانشگاه پیام نور برنامه ای برای حذف کنکور در این دوره را ندارد.

وی افزود: با این حال حذف کنکور در برخی از رشته های کارشناسی ارشد به عنوان یک پیشنهاد از سوی دانشگاه پیام نور مطرح شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور درباره موسساتی که برای دوره های فراگیر در مقطع لیسانس مشغول تبلیغات هستند، گفت: این موسسات هیچ ارتباطی با دانشگاه پیام نور ندارند و تنها به افزایش توان علمی دانشجو کمک می کنند، حتی نام دانشگاه پیام نور را هم بدون مجوز این دانشگاه استفاده می کنند.

Share