ولایتی در رشت :

شورای همکاری کشورهای حاشیه خزر فعال می‌شود+گزارش تصویری/ حاشیه ها

به گزارش دیار میرزا علی‌اکبر ولایتی بعد از ظهر امروز در جمع مردم این شهر در مهدیه رشت با اشاره به اینکه گیلان اسلام را با اهل بیت (ع) شناخته است، اظهار کرد: گیلانی‌ها در سال ۶۶ هجری قمری در لشگر مختار حضور داشتند و به خون‌خواهی امام حسین (ع) قیام کردند.

به گزارش دیار میرزا  علی‌اکبر ولایتی بعد از ظهر امروز در جمع مردم این شهر در مهدیه رشت با اشاره به اینکه گیلان اسلام را با اهل بیت (ع) شناخته است، اظهار کرد: گیلانی‌ها در سال ۶۶ هجری قمری در لشگر مختار حضور داشتند و به خون‌خواهی امام حسین (ع) قیام کردند.

وی گیلان را پناهگاه علویان خواند و افزود: گیلان همواره مرکز فقه، عرفان و فلسفه بوده است.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه گیلانی‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی پیشتاز بودند، تصریح کرد: مردم گیلان همراه با دیگر مردم نقاط کشور در دفاع از کشور ایستادگی کردند تا صدامیان را به زانو درآورند.

وی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در ۲۴ خرداد اشاره کرد و گفت: مردم ایران به ویژه گیلان در آستانه حماسه بزرگ سیاسی در کنار صندوق‌های رأی می‌آیند و به دنیا نشان می‌دهند که حافظ انقلاب هستند.

*تعهد می‌کنم دولت اخلاق‌مدار باشم

ولایتی با تصریح بر اینکه تعهد می‌کنم دولت بنده اخلاق‌مدار باشد، اذعان کرد: دولت باید به قوانین متعهد باشد و آن را اجرایی کند.

وی ارائه گزارش هر ۱۰۰ روز یک بار به مردم را از جمله برنامه‌های آینده دولت عنوان کرد و متذکر شد: طبق قول‌هایی که دادم ارائه گزارش می‌کنم و در امور از مردم کمک می‌گیرم.

این کاندیدا، دولت خود را متمم نامید و افزود: دولت آینده با فساد مبارزه می‌کند.

وی به اقتصاد تولید محور اشاره کرد و یادآور شد: اقتصاد باید تولیدمحور باشد و دولت امور را طبق اصل ۴۴ قانون اساسی به مردم واگذار کند.

ولایتی، با اشاره به تورم، گرانی و بیکاری در جامعه، تصریح کرد: ایجاد اشتغال وظیفه دولت است.

*مالکیت واحدهای مسکن مهر را با یک لایحه به مالکان واگذار می‌کنم

وی با بیان اینکه ساخت مسکن مهر در کشور ادامه می‌یابد، اذعان کرد: افرادی که ازدواج کردند و یا می‌خواهند ازدواج کنند در اولویت مسکن مهر قرار می‌گیرند.

کاندیدای ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه مالکیت واحدهای واگذار شده مسکن مهر را با تصویب یک لایحه به مالکان واگذار می‌کنم، خاطرنشان کرد: کارها باید در کشور طبق زمان‌بندی شده و اولویت‌دار پیش رود.

وی به سیاست خارجی در دولت آینده اشاره کرد و افزود: اقتصاد داخلی تا زمانی که در روابط خارجی فعال نشویم سرانجام نمی‌گیرد.

*روابط با کشورها توسعه می‌یابد

ولایتی، پیگیری انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را از جمله برنامه‌های دولت آینده برشمرد و اذعان کرد: خواهان توسعه روابط با تمام کشورها با حقوق برابر هستیم.

وی، ایران را کشوری مستقل و قدرتمند در جهان خواند و بیان کرد: اگر کشوری مانند آمریکا بخواهد با خصومت با ایران برخورد کند مانند گذشته با او رفتار می‌کنیم.

کاندیدای ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه بسیاری از گره‌های کوچک کشور در سال‌های گذشته را توانستیم با دیپلماسی برطرف کنیم، خاطرنشان کرد: مسایل سیاست خارجی را می‌توان با تدبیر و مقاومت برطرف کرد.

وی گیلان را با مردمانی بلند همت توصیف کرد و افزود: صیادی، کشاورزی و صنایع باید مورد حمایت باشد.

*اقتصاد داخلی با دیپلماسی خارجی به‌هم پیوسته است/تشکیل شورای همکاری کشورهای حاشیه خزر

ولایتی با اشاره به اینکه اقتصاد داخلی با دیپلماسی خارجی به‌هم پیوسته است، تصریح کرد: دولت متعهد است در داخل کشور به کمک تولید کنندگان بیاید.

وی به تشکیل شورای همکاری کشورهای حاشیه خزر اشاره کرد و متذکر شد: شورای همکاری کشورهای ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان فعال می‌شود.

این کاندیدا، اذعان کرد: گیلان باید مرکز همکاری کشورهای دریای خزر شود و این امر به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

*بخشنامه‌های زائد دولت لغو می‌شود

وی درباره لغو بخشنامه‌های زائد، اظهار کرد: بخشنامه و قوانینی که مانند طناب دور تولید کننده پیچیده شده است، لغو می‌شود و به تولید کننده در بازپرداخت وام‌ها تنفس می‌دهیم.

ولایتی، تنظیم بازار را وظیفه دولت دانست و خاطرنشان کرد: مردم باید نسبت به تثبیت نرخ کالا مطمئن شوند و این امر با حمایت دولت از تولید کننده محقق می‌شود.

به گزارش فارس، به دلیل تأخیر چند ساعته در برگزاری مراسم دیدار مردمی ولایتی، حدود ۳۰۰ نفر در مراسم سخنرانی این کاندیدا در مهدیه رشت حضور داشتند./فارس

حاشیه ها :

 • ولایتی قرار بود ساعت ۱۱/۳۰ در مهدیه رشت سخنرانی کند اما ایشان ساعت ۱۵ تازه وارد گیلان شدند
 • ولایتی با پرواز چارتر هواپیمایی نفت به گیلان سفر کرد
 • پاویون فرودگاه رشت ساعت ها میزبان چند تن از نمایندگان مجلس بود که برای استقبال دکتر ولایتی به فرودگاه آمده بودند
 • بعضی از کاندیداهای شورای شهر مثل مهندس مجتبی شفیعی هم در پاویون فرودگاه منتظر رسیدن دکتر ولایتی بود
 • دکتر قربانی،مهندس خسته بند،مهندس کوچکی نژاد،مهندس شکری، نمایندگان گیلان منتظر حضور دکتر ولایتی به گیلان بودند
 • شاپور مرحبا نماینده اسبق مردم آستارا  هم جزئ استقبال کنندگان بود
 • بمحض ورود دکتر ولایتی به گیلان پدر شهید پور همرنگ شفیه ای را به گردن ایشان انداخت
 • دکتر فرهنگی نماینده تبریز که به همراه دکتر ولایتی به گیلان آمده بودند  بمحض ورود به گیلان به درمانگاه منتقل شدند
 • جمعیتی حدود ۲۰۰ نفر در مهدیه منتظر سخنرانی دکتر ولایتی هستند
 • حاج حسن کربلایی پش از دکتر ولایتی بعنوان رییس ستاد ثارالله سخنرانی نمود
 • ولایتی با آیت الله قربانی دیدار کرد

 

 

Share