روایت فلاحیان از استراتژی ۴ کاندیدایی اصلاحات در نبود خاتمی

به گزارش دیارمیرزا حجت الاسلام علی فلاحیان عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حتما در انتخابات حضور پیدا می کنم و به نفع کسی کنار نخواهم رفت گفت: بنده چون وزیر اطلاعات بودم بیشترین آشنایی را با نیروهای کارآمد دارم و دولت من بر اساس کارشناسی و با مدیریت کارآمد وارد […]

به گزارش دیارمیرزا حجت الاسلام علی فلاحیان عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حتما در انتخابات حضور پیدا می کنم و به نفع کسی کنار نخواهم رفت گفت: بنده چون وزیر اطلاعات بودم بیشترین آشنایی را با نیروهای کارآمد دارم و دولت من بر اساس کارشناسی و با مدیریت کارآمد وارد عرصه انتخابات خواهد شد چرا که از بهترین افراد استفاده خواهم کرد.

وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات شرکت خواهد کرد، گفت: خیر؛ آقای هاشمی در انتخابات شرکت نخواهد کرد. index

فلاحیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حضور اصلاح طلبان در انتخابات را چگونه ارزیابی می کنید و آیا خاتمی می تواند در اتخابات شرکت کند، گفت:  تا جایی که بنده اطلاع دارم خاتمی در اتخابات شرکت نمی کند؛ اما اصلاح طلبان باید حضور یابند چرا که اگر نیایند مرگ سیاسی آنها خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: اصلاح طلبان فکر می کنند در انتخابات بیش از بیست درصد رای نداشته و پیروز نخواهند شد.

فلاحیان با اشاره به چینش کاندیداهای احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات گفت: آنها آقای عارف را برای دانشگاهیان، حسین کمالی را برای کارگران، شریعتمدار را برای بازرگانان و جهانگری را برای کارخانه داران و صنعت گران می آورند تا از این طرق یک وزن کشی انجام دهند.

وی با بیان اینکه البته ما خبر نداریم اصلاح طلبان به یک یا چهار کاندیدا خواهد آمد گفت: آنها در تحلیل های خودشان اینگونه بیان می کنند که شانسی برای پیروزی در انتخابات نخواهند داشت.

این داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم همچنین در پاسخ به سوال مهر مبنی بر که آیا شما اهل ائتلاف هستید؟ گفت: من اگر حزب اصولگرایان مترقی را فعال کنم، این حزب با احزاب دیگر ائتلاف خواهد کرد، اما هم‌اکنون ائتلاف معنایی ندارد. کسانی هم که می‌گویند ما ائتلاف می‌کنیم یک مقدار شوخی می‌کنند چون این‌که دو سه نفر دور هم جمع بشوند و بگویند ائتلاف می‌کنیم معنا ندارد. این‌ها لابد اصطلاحات سیاسی را بلد نیستند و دانش سیاسی‌شان یک مقدار ضعیف است؛ این‌که سه نفر دور هم جمع شوند و بگویند ما به نفع یکی کنار می‌رویم ائتلاف نیست.

فلاحیان همچنین در خصوص اظهارات اخیر مشایی در مورد خلق انسان توسط انسان در آینده گفت: ایشان اطلاعاتش کم است چرا که همین الان هم می توان این کار را انجام داد.

وی با بیان اینکه انسان می تواند شبیه سازی کند افزود: این کار به لحاظ حقوقی اشکال دارد و تمام حقوق دانان بین المللی حتی کلیسا هم این اقدام را ممنوع کرده است.

فلاحیان همچنین با اشاره به پیام تسلیت احمدی نژاد به مناسبت در گذشت رئیس جمهور ونزولا گفت: به کاربردن واژه های ارزشی ما مانند صالحین، رجعت و شهید برای این افراد مناسب نیست وهمه این کار را محکوم کرده اند.

Share