اواخر بهمن یا نیمه اول اسفند به مردم کمک جبرانی ارائه می‌شود

به گزارش حوزه دولت دیارمیرزا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت وزیران با اشاره به اینکه جلسات اخیر دولت و مجلس برای تفاهم در بخش‌های اقتصادی بوده است، گفت: رهبری معظم انقلاب تاکید داشته‌اند که روی کارهای بزرگ و اساسی کشور تفاهم شود از این روی […]

به گزارش حوزه دولت دیارمیرزا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت وزیران با اشاره به اینکه جلسات اخیر دولت و مجلس برای تفاهم در بخش‌های اقتصادی بوده است، گفت: رهبری معظم انقلاب تاکید داشته‌اند که روی کارهای بزرگ و اساسی کشور تفاهم شود از این روی این جلسات تشکیل شد و از ایشان صمیمانه تشکر می‌کنم.

احمدی نژاد افزود: رهبری تاکید فرمودند که فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرایی شده و به مردم نیز کمک جبرانی ارئه شود. امیدوارم اوخر بهمن یا نیمه اول اسفند کمک جبرانی به مردم ارائه شود تا بخشی از فشارهای وارد شده جبران شود. رقم مبلغی که قرار است به مردم داده شد نسبتا خوب است و می‌تواند مشکلات حداقل ۷ دهک جامعه را جبران کند.

وی با بیان اینکه در این جلسات دو موضوع در ۸ جلسه بسیار فشرده مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از وقت این جلسات به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داشت و در این خصوص گزینه‌های مختلفی که باید در بودجه سال آینده و بخش اجرا پیش‌بینی می‌شد، مورد بررسی نظر قرار گرفت.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه هدفمندی از طرح‌های بسیار موفق بوده است، گفت: متاسفانه در طول برگزاری جلسات مشترک دولت و مجلس، رسانه‌های مختلف علیه طرح هدفمندی، مطالبی را با استناد به حرفهای غیرواقع مطرح کردند در حالی که نوسانات ارزی اخیر، هیچ ارتباطی به هدفمندی یارانه‌ها ندارد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: در جلسات دولت و مجلس گام‌هایی به جلو برداشته شد و امیدوارم تفاهم نهایی صورت گرفته و بتوانیم طرح هدفمندی را به نفع مردم و اقتصاد کشور اجرا کنیم.

رئیس‌جمهور موضوع دیگری که در جلسات مشترک دولت و مجلس مورد بررسی قرار گرفت را نوسانات ارزی و نوسان قیمت‌ها برشمرد و گفت: با نوسانات ارزی و قیمت‌ها بخش بزرگی از مردم تحت فشار قرار گرفتند و این خارج از اراده دولت بوده است و دولت مصمم است تا حدالامکان این مسئله جبران شود.

احمدی‌نژاد همچنین به تعزیرات و سازمانهای نظارتی توصیه کرد: به طور جدی در موضوع کنترل قیمت‌ها و بازار وارد شده و اجازه ندهند عده‌ای به بهانه‌های مختلف، قیمت‌ها را افزایش دهند.

Share