در شهرداری آستارا هم مدیریت کردم هم مربیگری | ۲۴ ساعت بعد از جدایی‌ام پول به تیم تزریق شد

پایان رافت سرمربی سابق تیم شهرداری آستارا گفت: ۲۴ ساعت بعد از جدایی من مشکل مالی تیم حل و پول تزریق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، تیم شهرداری آستارا که در ابتدای فصل جاری لیگ آزادگان شرایط خوبی نداشت، پس از حضور پایان رافت روند صعودی را در پیش گرفت به طوری که قهرمان نیم‌فصل این رقابت‌ها شد. پس از پایان بازی‌های نیم‌فصل اول پایان رافت در جمع اعضای تیم خداحافظی و اعلام کناره‌گیری کرد اما با درخواست‌ها و اصرارها دوباره به کنار تیم برگشت. شهرداری آستارا سال۹۹ را با هدایت مهاجم اسبق پرسپولیس به پایان رساند اما اولین خبر سال۱۴۰۰ توافق باشگاه و سرمربی برای جدایی او بود که در واقع دومین خداحافظی رافت از شهرداری آستارا محسوب می‌شود.

پایان رأفت، در مورد جدایی از تیم شهرداری آستارا که برای دومین بار اتفاق افتاد، اظهار داشت: باید به همه دوستانم در شهرداری آستارا، کادر فنی، بازیکنان تیم و هیأت مدیره خسته نباشید بگویم. تیم بسیار خوبی داشتیم. از روزی که به این تیم رفتم سعی کردم نظم و انضباط را در آن پیاده کنم. با همکارانم روزی ۵.۶ ساعت از نظر فنی کار کردیم تا تیم را بالا ببریم. بازیکنان روز به روز پیشرفت کردند و همدلی و رفاقت باعث شد تیم پیشرفت بسیار خوبی داشته باشد. علیرغم اینکه مشکلات زیادی از نظر مالی و سخت‌افزاری داشتیم.

سرمربی مستعفی شهرداری آستارا با اشاره به مشکل میزبانی این تیم در مسابقات لیگ آزادگان عنوان کرد: ما تا هفته پانزدهم که قهرمان نیم‌فصل شدیم در آستارا میزبان نبودیم و بازی‌هایمان را در رشت برگزار می‌کردیم که به این خاطر باید از قربانعلی الماسخاله به خاطر هماهنگی‌هایی که انجام داد تشکر کنم اما در واقع ما همیشه میهمان بودیم. حتی زمین تمرین هم برای خودمان نداشتیم.

وی با اشاره به مشکلات مالی شهرداری آستارا گفت: از لحاظ مالی بازیکنان به صورت حقوق ماهیانه پول می‌گرفتند. وقتی من به این تیم رفتم پرداختی‌ها دو ماه عقب‌افتادگی داشت. تا روزی هم که من بودم دو ماه عقب‌افتادگی وجود داشت و بچه‌ها شب عید بدون پول به خانه رفتند. ما قهرمان نیم‌فصل شدیم و این برای‌مان ناراحت‌کننده بود. اگر پول تزریق نشود تیم افت می‌کند. بازیکنانی در لیگ آزادگان هستند که قرارداد میلیاردی و با آپشن دارند اما بچه‌های ما شب عید هم پولی نگرفتند. آن‌ها هم زندگی و زن و بچه دارند و این مسائل در روند کیفی تیم تأثیر می‌گذارد.

سرمربی مستعفی شهرداری آستارا تصریح کرد: ۲۴ اسفند و بعد از بازی با شاهین قرار شد تیم تا ۴ فروردین استراحت کند اما تا سیزدهم کسی سر تمرین نیامد چون بازیکنان دلسرد شده بودند. من فضا را مناسب ندیدم و استعفای خودم را تقدیم هیأت مدیره کردم. در نیم‌فصل که خداحافظی کردم چون مردم و دوستانم گفتند برگرد و همه چیز حل می‌شود برگشتم اما چیزی حل نشد. با این روند نمی‌توانستم به کارم ادامه بدهم و نمی‌شد بیشتر از این به بازیکنان فشار آورد. تیم ما فقط یک دست لباس داشت. گفتم شاید اگر من بروم شرایط بهتر شود. دیدم ۲۴ ساعت بعد از جدایی من مشکل مالی حل و پول تزریق شد. تیم به شیراز رفت و امروز هم بازی می‌کند.

رأفت در مورد اینکه آیا از باشگاه شهرداری آستارا مطالباتی دارد گفت: قرارداد من دلی و هدفم خدمت به شهرم بود. هر کاری از دستم برآمد انجام دادم مسائلی است که نمی‌خواهم عنوان کنم چرا که اوقات دوستان و همشهریانم تلخ می‌شود. عنوان کردن این مسائل دردی را دوا نمی‌کند. هفته چهارم که به این تیم رفتم از نظر روحی، جسمی و… در وضعیت بدی قرار داشت. سعی کردیم به اتفاق همکاران از تجربیات‌مان استفاده کنیم. خیلی کار کردیم و تیم را بالا کشیدیم.

وی تصریح کرد: کسی فکر نمی‌کرد این تیم قهرمان نیم‌فصل شود و نام آستارا بر سر زبان‌ها افتاد اما دیدم همدلی و همکاری لازم از سمت برخی دوستان وجود ندارد و انگار کسی دوست ندارد این تیم بالا بیاید. برای کسی مهم نبود و می‌گفتند هر اتفاقی هم بیفتد پایان رأفت جوابگو است. ماندم و با تمام مشکلات کار کردم اما وقتی تیم قهرمان نیم‌فصل شد حتی یک تبریک نشنیدم. شهرداری می‌گوید نمی‌توانم هزینه کنم اما نمی‌دانم چرا شهرداری‌های دیگر می‌توانند هزینه کنند. دو سه نفر از دوستان آمدند از جیب‌شان هزینه کردند اما آن‌ها هم دچار مشکلاتی شدند. این مسائل باعث شد تیم دچار حاشیه شود و بازیکنان درست تمرین نکنند.

رأفت در مورد اینکه آیا پیشنهاد یا برنامه‌ای برای ادامه کار دارد، عنوان کرد: فعلاً برنامه خاصی ندارم. تازه یک هفته است که بیرون آمدم. اگر پیشنهاد مناسبی باشد آن را بررسی می‌کنم. من روی صداقت خیلی تأکید دارم. دوست دارم سالم کار کنم و نشان دادم که در فوتبال با سلامت و صداقت می‌شود کار کرد.

وی افزود: وقتی تیم با آن شرایط قهرمان نیم‌فصل شد پس حتما مشکل فنی وجود نداشته، شاید برخی دوست نداشتند من تیم را قهرمان کنم. چطور وقتی من خداحافظی کردم و در تهران بودم به تیم پول تزریق شد اما وقتی به تمرین برگشتم دوباره تیم دچار مشکل شد. وقتی دوباره خداحافظی کردم دوباره به تیم پول تزریق شد. به بازیکنان گفتم من بروم مشکل حل می‌شود. آن‌ها باور نمی‌کردند، وقتی بیرون آمدم به بازیکنان پول پرداخت شد. زنگ زدند گفتند شما راست می‌گفتید اما به آن‌ها گفتم شما فوتبال‌تان را بازی کنید.

رافت با اشاره به کم بودن مبلغ قرارداد بازیکنان شهرداری آستارا گفت: مشکلات مالی همه جا هست اما تیم‌هایی هستند که بازیکنان‌شان قرارداد میلیاردی دارند. وقتی بازیکن می‌بیند دوست و رفیقش در جای دیگر یک میلیارد گرفته اما حقوق خودش سه ماه عقب افتاده دلسرد می‌شود. با این شرایط چطور می‌توان کار فنی کرد؟ من در شهرداری آستارا هم مدیریت کردم و هم مربیگری، سختی زیادی کشیدم و مشکلات را به جان خریدم که شرمنده مردم نباشیم.

مهاجم اسبق پرسپولیس افزود: مجموعه خیلی خوبی داشتیم. اگر مردم خوبی یا بدی از من دیدند حلال کنند. شاید قسمت این بود. هر چه خدا بخواهد خیر است. من چه باشم چه نباشم دوست دارم پرچم شهرم بالا باشد. به خاطر شهرم به این تیم آمدم و هر چه از دستم برآمد انجام دادم اما بعد دیدم اگر من بروم به نفع شهرم می‌شود. رفتم که دست‌شان باز باشد.

Share