کشف و ضبط ۴۵ قطعه انواع مرغابی در شفت

تورج صادقی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت اظهار داشت: ۴۵ قطعه پرنده زنده از تیره مرغابی توسط نیروی‌های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در یک منزل مسکونی کشف و ضبط گردید. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ۴۵ قطعه پرنده زنده از تیره مرغابی توسط نیروی‌های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در یک منزل مسکونی کشف و ضبط گردید.

تورج صادقی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت با اعلام این خبر، گفت: طی گزارش مردمی مبنی بر نگهداری و خرید و فروش تعدادی از پرندگان وحشی در یک منزل مسکونی در شهرستان شفت، مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری پاسگاه نیروی انتظامی مرکزی شهرستان و پس از حصول اطمینان از صحت گزارش و شناسایی محل دقیق نگهداری پرندگان با دستور مقام محترم قضایی موفق به کشف و ضبط ۴۵ قطعه پرنده از انواع مرغابی شدند.

وی اضافه کرد: طبق بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید فرد متخلف به جرم صید و نگهداری و خرید و فروش غیرمجاز پرندگان به مراجع قضایی معرفی گردید.

صادقی در ادامه افزود: پرندگان کشف شده پس از تأئید دامپزشک محیط زیست و اطمینان از صحت و سلامت‌شان در روز ۱۲ اسفند مقارن با روز جهانی حیات وحش در یکی از مناطق تحت مدیریت استان رهاسازی خواهند شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت از مردم درخواست نمود در صورت اطلاع از هر گونه شکار و صید غیرقانونی و محل‌های نگهداری غیرمجاز حیات وحش، موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست شفت اطلاع دهند تا در حفظ تنوع گونه‌ای حیات وحش یاریگر محیط بانان باشند.

Share