سه‌تفاهم‌ نامه سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی در مازندران منعقد شد

با حضور استاندار مازندران، سه تفاهم نامه سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید جهت سرمایه‌گذاری در استان به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تفاهمنامه استانداری مازندران با سرمایه گذاران بخش خصوصی حوزه‌های فن آوری، کشاورزی و گردشگری به امضا رسید.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به امضاء این تفاهم نامه ها، گفت: با سه مجموعه که در حوزه کشاورزی، گردشگری و فناوری موفق بودند و با سرمایه‌گذاری‌هایی که هم در حوزه دانش علمی و هم تامین منابع مالی در استان انجام دادند اهلیت آن‌ها ثابت شده است در قالب سه طرح تفاهم نامه امضا شد.

وی افزود: در حوزه فناوری احداث کارخانه تولید سیلیکون، خاص کاربردهای استراتژیک در صنایع الکترونیک است که با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۶۲ میلیون دلار انجام می‌شود.

استاندار با اشاره به این که یکی دیگر از اولویت‌های استان توسعه کشت گلخانه‌ای است که طرح دوم در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: احداث شهرک گلخانه‌ای هیدروپونیک در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومان می‌باشد.

حسین زادگان از اجرای طرح گردشگری در در ۳۰ هکتار و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰میلیون دلار در هراز آمل به عنوان طرح سوم یاد کرد.

Share