آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس | در فاز اول تست انسانی ۱۳ پیشقراول داریم

رییس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: این موسسه قدمت ۹۶ساله در تولید واکسن دارد؛ مردم هیچ نگرانی در مورد روند ساخت واکسن کرونا ایرانی رازی کوو پارس نداشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، آیین آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از مسوولان و محققان دقایقی پیش در بیمارستان حضرت رسول اکرم (س) تهران آغاز شد.

ترزیق واکسن رازی کووپارس دومین واکسن ایرنا کرونا از امروز (یکشنبه) به داوطلبان انجام می شود.
معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به خبرنگار ایرنا گفت: تزریق مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا با نام “رازی کووپارس” به داوطلبان از امروز آغاز شد.

دکتر محمد حسن فلاح مهرآبادی تعداد داوطلبان فاز اول تست انسانی این واکسن را ۱۳۳ نفر اعلام کرد و گفت: ۱۳ نفر در گروه اول و بقیه هم در چهار گروه ۳۰ نفره وارد این طرح مطالعاتی خواهند داشت.

، واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی – استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است که روز دوشنبه (۲۰ بهمن ماه) در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج رونمایی شد.

این واکسن به عنوان اولین واکسن تزریقی – استنشاقی پروتئین نوترکیب کووید- ۱۹، توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت تولید شد.

علی اسحاقی روز یکشنبه در مراسم آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) افزود: در ساخت این واکسن دقت‌های لازم انجام گرفته و پروتکل‌های علمی و گایدین‌ها در واکسن حتما اعمال می‌شود و حتی بیشتر از این موارد هم دقت کردیم.

وی تاکید کرد: مردم بدانند واکسن رازی کوو پارس ضرری برای آنان نخواهد داشت.

اسحاقی خاطرنشان کرد که نخستین تزریق این واکسن امروز با دستور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره روند تست بالینی این واکسن اظهار داشت: در فاز اول تست انسانی ۱۳ پیشقراول داریم که امروز به ۲ نفر از آنان واکسن تزریق شده است.

اسحاقی ادامه داد: ۴ داوطلب دیگر ۲ روز بعد و به عبارتی در طول هشت روز ۱۳ داوطلب مرحله اول تست انسانی، واکسن خود را دریافت می‌کنند. بقیه داوطلبان این مرحله هم در چهار گروه ۳۰ نفره وارد این مطالعه خواهند شد.

وی کل زمان تزریق این مرحله را ۲۳ روز اعلام کرد و گفت: پس از اتمام این مرحله وارد فاز دوم خواهیم شد.

اسحاقی ادامه داد: در حال حاضر مجوز ورود به فازهای اول و دوم تست انسانی این واکسن از سوی سازمان غذا و دارو صادر شده است.

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس موسسه رازی که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است، با تزریق مرحله اول تست انسانی به ۲ داوطلب مرد آغاز شد.

Share