سند علم و فناوری گیلان در دست تهیه است | منطقه ویژه علم و فناوری در استان ایجاد شود

استاندار گیلان با اشاره به در دست تهیه بودن سند علم و فناوری استان افزود: گیلان نخستین استانی است که گزارش اولیه آن دری شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ارسلان زارع در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری با بیان اینکه گیلان از معدود استان‌هایی است که دانشگاه در استان تجزیه نشده و همه دانشکده‌های دانشگاه گیلان در ذیل همین نام حالت هم افزایی دارند، اظهار داشت: این سیاست اگرچه امسال در طرح ساماندهی دانشگاه‌ها در سایر استان‌ها دنبال می‌شود اما برای اجرای موفق طرح ساماندهی نیاز است تا دانشگاه‌هایی که تجزیه نشدند، مورد حمایت تشویقی قرار گیرند و محدودیت‌های آن‌ها برای توسعه رشته‌ها و تامین اعتبارات کافی مرتفع شود.

وی با اشاره به در دست تهیه بودن سند علم و فناوری استان افزود: گیلان نخستین استانی است که گزارش اولیه آن دری شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) ارائه شده است.

استاندار گیلان با یادآوری اینکه طی پنج سال اخیر بین المللی‌سازی دانشگاه گیلان در دستور کار قرار گرفته، افزایش چشمگیر دانشجویان خارجی و گسترش ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای اوراسیا را در اولویت فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه عنوان و دریافت لوح تقدیر از وزیر علوم به عنوان دانشگاه برتر در ارتباطات بین المللی را موید موضوع پیش گفته ذکر کرد.

وی ادامه داد: پروژه عمرانی دانشگاه با وجود شرایط سخت اقتصادی در حال پیشرفت است و در این دولت ۳۵ هزار متر مربع فضای آموزشی و کمک آموزشی به فضاهای دانشگاه گیلان افزوده شده و با تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی که تا آخر امسال