رسانه روسی به نقل از فیگارو: ظریف رئیس جمهور آینده ایران است!

یک رسانه روسی به نقل از روزنامه فرانسوی با اشاره به وضعیت داخلی ایران مدعی شده که محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان رئیس جمهور آینده ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، وبگاه خبری تحلیلی رگنیوم روسیه در گزارشی با عنوان «ظریف – رئیس جمهور آینده ایران» نوشت: دسیسه جویی‌هایی پیرامون محمد جواد ظریف در جریان است. نشریه فرانسوی «فیگارو» معتقد است که در ماه ژوئن، در انتخابات ریاست جمهوری ایران، ظریف پیروز خواهد شد و از کاخ سفید خواهد خواست که با جدیت، وارد عمل شود و گفتگو با تهران را به تعویق نیندازد.

محمد جواد ظریف مجددا، توجهات را به سوی خود جلب کرده است. نشریه ایرانی «اعتماد» سخنان وی را منتشر کرده است. ظریف اعلام کرده که «تهران می‌تواند، با امریکا پیرامون مسائل امنیتی در خلیج فارس و فروش نفت همکاری کند». این واکنش وزیر امور خارجه ایران به غرب در رابطه با پیشنهاد برای ازسرگیری مذاکرات می‌باشد.

تا قبل از اعلام موضع رسمی واشنگتن در قبال ایران، مارک فینو، رئیس بخش دیپلماتیک مرکز سیاست امنیتی ژنو، در نقش میانجی در گفتگوی میان امریکا و ایران پیرامون ازسرگیری توافق هسته‌ای حضور دارد. احتمال دارد که او این پیشنهاد را به ایران ابلاغ کرده باشد.

پس از آن که امکانات برای لغو تحریم‌ها علیه ایران فراهم شود، شرایط مناسب برای تصمیم گیری و حل و فصل مشکلات مبرم منطقه‌ای و از جمله، حفظ امنیت در خلیج فارس مهیا خواهد شد.
احتمال دارد، بازگشت امریکا به برجام، منوط به برخی از شرایط جدید باشد، از جمله ذکر برنامه موشکی تهران و سیاست منطقه‌ای این کشور در توافقنامه. اما، تحقق چنین سناریویی به گذشت زمان و تلاش‌های بسیار جدی دیپلماتیک نیاز دارد. در چنین شرایطی، زمان کافی وجود ندارد، زیرا در ماه ژوئن در ایران، انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. تا آن زمان، واشنگتن و تهران باید حتما به توافق برسند، زیرا احتمال دارد که رئیس جمهور اصول گرایی در ایران به قدرت برسد. ظریف در سخنانش به این موضوع اشاره کرده که شواهدی مبنی بر تشدید مبارزه سیاسی در سطوح بالای قدرت در ایران وجود دارد.

Share