دشمن در هر لحظه منتظر ضربه به انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس است

حیدری با بیان اینکه رزمندگان خاطرات خود را برای نسل امروز و آینده اعلام کنند، افزود: دشمن در هر لحظه منتظر ضربه به انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رحیم حیدری «در آیین رونمایی از کتاب» گیل مانا ” که عصر امروز (چهارشنبه _ ۸ بهمن) با حضور سردار بهرام حسینی، مسئول اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح در دانشکده پیراپزشکی لنگرود برگزار شد، با بیان اینکه بعد از انقلاب استقرار نهادهای نظامی و اجتماعی و اداری در کشور به‌خوبی صورت نگرفته بود، گفت: از همان روزهای اول انقلاب شاهد ترورها و بمب‌گذاری‌ها در کشور بودیم که جنگ نیز به کشور تحمیل شد و جنگ نابرابری آغاز شد ولی پیروز میدان همه این نبردها ایران اسلامی بود.

فرماندار شهرستان لنگرود با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود برای حمله به ایران استفاده کرده بود، گفت: در جنگ تحمیلی همه مردم از همه ادیان که در کشور زندگی می‌کردند با یکدیگر وحدت داشتند که باعث عقب‌نشینی دشمن از تمام مواضع خود شد.

مهندس حیدری با بیان اینکه پیوند انقلاب اسلامی و عاشورا و روح حماسی در جنگ تحمیلی نیز به‌خوبی نمایان بود، افزود: دفاع مقدس دارای ارزش‌های زیادی است که همه آن برای نسل امروز ما ارزشمند است و باید همه رشادت‌ها و فداکاری‌های آن روز در قالب کتاب و فیلم و روش‌های دیگر رسانه‌ای به تصویر کشیده و به نسل آینده منتقل شود.

فرماندار لنگرود با تأکید بر اینکه سبک زندگی رزمندگان دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود، گفت: اگر تجربه دوران جنگ تحمیلی نبود شاید در جبهه مقاومت آن‌طور که باید نمی‌توانستیم مقاومت و ایستادگی کنیم ولی با استفاده از تجارت گذشته دست دشمن را از مرزهای ایران دور کردیم.

حیدری با بیان اینکه رزمندگان خاطرات خود را برای نسل امروز و آینده اعلام کنند، افزود: دشمن در هر لحظه منتظر ضربه به انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس است و باید فرهنگ دفاع مقدس به‌خوبی ثبت و ضبط شود.

گفتنی است، کتاب «گیل مانا» خاطرات سردار محمد علی حق مروری است بر خاطرات هشت سال جنگ تحمیلی که از زبان سردار فاتح نبل و الزهرا و به قلم سیده نساء هاشمیان به رشته تحریر درآمده است.

Share