افتتاح ۵۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در رضوانشهر

قاسمی گفت: تعداد ۵۰ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر حدود ۴۵۰ میلیارد ریال با اشغالزایی ۷۹ نفر به صورت مستقیم مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محود قاسمی روز پنجشنبه نهم بهمن ماه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به شعار محوری دهه فجرامسال (انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار) گفت: ایام الله دهه فجر فرصتی است تا بتوانیم اقدامات نظام و دولت را برای مردم تبیین نمائیم.

وی تصریح کرد: دهه فجر امسال به همت و تلاش کارگزاران دولت تدبیر و امید در این شهرستان تعداد ۵۰ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر حدود ۴۵۰ میلیارد ریال با اشغالزایی ۷۹ نفر به صورت مستقیم مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: این پروژه ها شامل احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق، در حوزه اشتغال و تولیدی های خرد، آموزشی و فرهنگی، کشاورزی، عمران شهری و عمران روستایی، آسفالت بافت روستایی، مسکن مددجویی به تعداد ۲۲ واحد، آب و فاضلاب شهرستان می باشد.

قاسمی با اشاره به اظهارات رئیس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی در سایه روج بلند و فداکاری و اعتماد ملت به امام راحل به پیروزی رسید و تا روزی که در حکومت جمهوری اسلامی ایران همه کاره مردم هستند شکست نمی خوریم.

وی ادامه داد: نباید شرایط به گونه ای باشد که کسانی که با لحن نادرست علیه دولت سخن می گویند آزادی بیان و مصونیت داشته باشند، همه باید دست در دست هم بدهیم و مشکلات را حل کنیم، درست است که توپ در زمین دشمن واشنگتن است، اما اگر خودمان در داخل یکصدا نباشیم، زمان پایان یافتن جنگ اقتصادی طولانی تر خواهد شد.

رییس شورای اداری شهرستان رضوانشهر با اشاره به اینکه دنیای غرب می گفت جمهوری اسلامی چله انقلاب را نخواهند دید، گفت: در همین راستا مقام معظم رهبری بیانیه ای تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب صادر کردند در واقع خواب های دشمنان اینجا تعبیر نشد و با اقتدار این نظام راه خودش را ادامه می دهد که در بیانه گام دوم انقلاب، آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال، عزت، عقلانیت، برادری به عنوان شعار اصلی و جهانی مطرح و بر توانمند سازی تمدن نوین اسلامی و نشاط و امید آفرینی تاکید داشتند

قاسمی با اشاره به بحث تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی گفت: با این شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم نیاز است که مدیران شهرستانی تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی را رعایت نمایند و پاسخ قانع کننده به مردم بدهند.

فرماندار رضوانشهر گفت: با توجه به شعار سال جهش تولید و دغدغه هایی که در بحث اشتغال داریم نیاز است همه مدیران از سرمایه گذاران و بخش خصوصی در راستای تولید و اشتغال پایدار حمایت کنیم.

وی با اشاره به موضوع بیماری ویروس منحوس کرونا گفت: شهرستان رضوانشهر در وضعیت زرد قرار دارد و روند کاهشی قرنطینه خانگی را داریم لذا می طلبد همه مردم شریف توصیه های و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا به یک وضعیت مطلوبی برسیم.

رییس شورای اداری شهرستان گفت: در بخش فرهنگی افتخارات خوبی برای شهرستان داشتیم از جمله ثبت ملی روستای شالبافی ارده و موزه مردم شناسی عشایر که تحقق این موضوع موجب رضایت مندی مردم و جذب گردشگر در منطقه خواهد شد.

 قاسمی همچنین در حوزه بازار با بیان اینکه جلسات ستاد تنظیم بازار به صورت هفتگی تشکیل می گردد، گفت: تشدید بازرسی و نظارت بر بازار به صورت مستمر انجام شود تا بتوانیم رضایت مندی عمومی مردم را جلب نمائیم.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: بخشداران و دهیاران و دستگاه های متولی امر نسبت به جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز اهتمام لازم را داشته باشند.

 قاسمی با اشاره به مشکلات در حوزه های آب، برق و کشاورزی،آسفالت و راه، خواستار مساعدت ویژه جهت تسریع در تکمیل دو پروژه مهم سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی رضوانشهر و فرهنگ سرای پره سر شد و از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواستار توجه لازم برای تحقق این امر شد.

فرماندار رضوانشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با اشاره به اهمیت انتخابات در نظام مردم سالاری دینی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با مردم سالاری دینی حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای را داشته باشیم که تضمین کننده امنیت و اقتدار کشور است.

اولویت ما پروژه های نیمه تمام است

رییس سارمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان گفت: اولویت ما پروژه های نیمه تمام است و توزیع اعتبارات هم بر همین مبنا می باشد و حق هیچ شهرستانی را برای شهرستان دیگر تضییع نمی کنیم.

محمد علی محمدی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به پیگیری پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام اقدام نموده و گزارش پیشرفت پروژه ها را به سازمان برنامه و بودجه اعلام نمایند.

وی عنوان داشت: ما در شرایط سختی قرار داریم، علیرغم همه فشارهایی که از سوی استکبار و غرب برعلیه کشور ما هست، مردم این فشارها را تحمل کردند و بخاطر رشادت هایی که مردم از خودشان نشان دادند، سربلند در جامعه زندگی می کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان افزود: با این همه مشکلات که داریم، در بهترین شرایط داریم مدیریت می کنیم و امیدوارم متحد و منسجم در کنار هم باقی بمانیم.

 

امام جمعه رضوانشهر نیز در این جلسه گفت: بیداری اسلامی که در منطقه حاکم است مدیون مردم عزیز جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد افزود: اولین گروه هایی که در صحنه حضور دارند مردم هستند، مدیران در خدمتگزاری به مردم و تکریم ارباب رجوع و پیگیری مشکلات آنان اهتمام لازم را داشته باشند.

همچنین نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بیشترین مراجعات مردمی و جوانان اشتغال و کار است ان شاء ا… بتوانیم با تعامل و بهره گیری از ظرفیت های همدیگر و توجه به زیرساخت ها پاسخگوی مردم عزیر باشیم.

 حسن محمدیاری افزود: علیرغم همه فشارهایی که از طرف استکبار داریم و شرایط اقتصادی کشور، مدیران استانی نگاه ویژه ای به پروژه های نیمه تمام شهرستان رضوانشهر داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در جلسه با اشاره به پیشینه فرهنگی شهرستان افزود: پروژه سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری رضوانشهر که یکی از نیازهای اساسی این شهرستان می باشد، پیشرفت خوبی داشته است و نیاز به همت مسئولین جهت اتمام این مجموعه می باشد.

دکتر فاضلی تصریح کرد: پروژه فرهنگ سرای پره سر به متراژ یک‎هزار و ۱۷۵ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی هم که یکی از انتظارات مردم فرهنگ دوست این شهرستان و بخش پره سر است نیاز به تامین اعتبار دارد.

در پایان فرامرز آصفی به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان معرفی و از زحمات مسعود رزاقی مدیر پیشین قدردانی شد.

Share