اشرف غنی فرودگاه هرات را به’ خواجه عبدالله انصاری’ تغییر نام داد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در جریان سفرش به هرات، فرودگاه این ولایت را به نام “خواجه عبدالله انصاری” نامگذاری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از بی بی سی، اشرف غنی امروز (پنجشنبه ۲ بهمن) “به منظور بررسی وضعیت وضعیت عمومی” به این ولایت غربی سفر کرد و در اولین اقدام نام فرودگاه/میدان هوایی بین‌المللی هرات را به نام این عارف و نویسنده قرن پنجم هجری تغییر داد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری و شماری دیگر از مقام‌های دولتی نیز غنی را در این سفر همراهی می‌کنند.
در اعلامیه ارگ آمده است که آقای غنی پس از نام‌گذاری فرودگاه هرات از این اقدام ابراز خرسندی کرده و آن را برای افغان‌ها تبریک گفته است.

قرار است آقای غنی در جریان این سفر با سایر مقام‌ها، علما(روحانیان)، زنان، جوانان، اعضای شورای ولایتی، متنفذین، جامعه مدنی و سکتور خصوصی آن ولایت، دیدارهای جداگانه داشته باشد.

فرودگاه هرات یکی از چهار فرودگاه بین‌المللی افغانستان است.
در حال حاضر در چهار فرودگاه بین‌المللی افغانستان مسئولیت بخش کنترول، برج‌های مراقبت، برخی از خدمات اطفائیه/آتش‌نشانی و هواشناسی به صورت مشترک از سوی سازمان ناتو و دولت افغانستان به پیش برده می‌شود.
خواجه عبدالله انصاری عارف، نویسنده اهل عرفان و دانشمند معروف قرن پنجم هجری در هرات است.
آرامگاه خواجه عبدالله انصاری که به “پیر هرات” معروف است نیز در این ولایت زیارتگاهی مشهور است.
همه ساله به مناسبت زادروز او هم برنامه‌هایی از سوی نهادهای مختلف، فرهنگیان، فعالان جامعه مدنی برگزار می‌شود.

Share