اسامی آثار نامزد شده بخش‌های مختلف جشنواره فیلم فجر۳۹ اعلام شد

اسامی آثار نامزدشده سه بخش فیلم کوتاه، مستند و مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با نظر هیأت داوران این بخش‌ها، توسط سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد، دبیر سی‌ونهمین دوره «جشنواره فیلم فجر» از پوستر این دوره رونمایی و اسامی آثار بلند سینمایی نامزد شده در بخش سودای سیمرغ و آثار نامزد شده در بخش فیلم کوتاه و مستند سی ونهمین جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد.

طباطبایی نژاد در ابتدا گفت: به نمایندگی از جامعه سینمای ایران و سازمان سینمایی، جشنواره سی و نهم را به شهیدان حوزه سلامت تقدیم می‌کنیم.

در ادامه خانم حاجی آقائی شهرستانی، مادر شهید دکتر منوچهر حاجی آقائی شهرستانی از شهدای مدافع سلامت از پوستر سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر رونمایی کرد.

سپس، داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی آقایان سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری پس از بازبینی ۳۱ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) و ۳۸ فیلم کوتاه (۳ تا ۱۵ دقیقه) نامزدهای این دو بخش را به شرح ذیل بر اساس حروف الفبا اعلام کردند:

اسامی فیلم‌های نامزدشده در بخش فیلم کوتاه، عبارتند از:

۱- جلد- کارگردان: احسان معجونی- تهیه‌کننده: سپیده نوروزی
۲- شاهد- کارگردان: علی عسگری- تهیه‌کنندگان: فرانسوا موریسه، لورا ژومل، خورشید عالمی
۳- گوشت تلخ- کارگردان: فرید حاجی، تهیه‌کنندگان: فرید حاجی، انجمن سینمای جوانان ایران
۴- ماسک – کارگردان: نوا رضوانی، تهیه‌کننده: نوا رضوانی
۵- ناهید- کارگردان: صمد علیزاده، تهیه‌کننده: رضا نصرتی حبیبی
۶- وضعیت اورژانسی- کارگردان: مریم اسمی‌خانی، تهیه‌کننده: وحید حسن‌زاده

اسامی فیلم‌های نامزدشده در بخش مستند بلند، عبارتند از:

۱- ایساتیس، کارگردان: علیرضا دهقان، تهیه‌کننده: علیرضا دهقان، راحیل صحرایی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری مزرعه فیلم
۲- خانه، کارگردان: افسانه سالاری، تهیه‌کنندگان: جویل مرنان، افسانه سالاری، تهیه شده در کالکتیو داکمانیاکس، سینما ایزاینکامپلیت
۳- رویاهای خالکوبی شده، کارگردان: مهد ی گنجی، تهیه‌کننده: بهزاد توکلی
۴- کودتای ۵۳، کارگردان: تقی امیرانی، تهیه‌کنندگان: تقی امیرانی، تهیه شده در امیرانی مدیا
۵- هجده هزار پا، کارگردان: مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه مستند بنیاد روایت فتح

اسامی فیلم‌های نامزدشده در بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)، عبارتند از:

داوران فیلم‌های سینمایی خانم ساره بیات و آقایان محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند:

۱-ابلق، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی
۲- بیِ همه چیز، کارگردان: محسن قرایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی
۳- تک تیرانداز، کارگردان: علی غفاری، تهیه‌کننده: ابراهیم اصغری
۴- تی تی، کارگردان: آیدا پناهنده، تهیه‌کننده: آیدا پناهنده
۵- خط فرضی، کارگردان: فرنوش صمدی، تهیه‌کننده: علی مصفا
۶- رُمانتیسم عماد و طوبا، کارگردان: کاوه صباغ‌زاده، تهیه‌کننده: مهدی صباغ‌زاده
۷- روزی روزگاری، آبادان، کارگردان: حمیدرضا آذرنگ، تهیه‌کنندگان: علی اوجی، عبداله اسکندری
۸- روشن، کارگردان: سیدروح‌اله حجازی، تهیه‌کننده: سیدروح‌اله حجازی
۹- زالاوا، کارگردان: ارسلان امیری، تهیه‌کنندگان: سمیرا برادری و روح‌اله برادری
۱۰- ستاره بازی، کارگردان: هاتف علیمردانی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
۱۱- شیشلیک، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: محمدرضا منصوری
۱۲- گیج‌گاه، کارگردان: عادل تبریزی، تهیه‌کننده: میرولی‌اله مدنی
۱۳- مامان، کارگردان: آرش انیسی، تهیه‌کننده: مجید برزگر
۱۴- مصلحت، کارگردان: حسین دارابی، تهیه‌کننده: محمدرضا شفاه
۱۵- منصور، کارگردان: سیاوش سرمدی، تهیه‌کننده: جلیل شعبانی
۱۶- یدو، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح

در پایان سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر خطاب به مخاطبان سینمای ایران گفت: از این که سینمای ایران و «جشنواره فیلم فجر» را پیگیری می‌کنید ممنونم و برای همه آرزوی سلامت دارم.

Share