آغاز واکسیناسیون گروههای پرخطر از دهه فجر | عدم انسجام داخلی باعث تداوم تحریم می‌شود

سخنگوی دولت با ابراز امیدواری از اینکه در اواخر بهار یا تابستان مردم ار واکسن کرونا استفاده کنند، گفت: با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروههای پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست آنلاین خبری سخنگوی دولت گفت: به‌رغم جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران در ابتدا موجب شوک در نوسانات شدید نرخ ارز، کاهش تولیدات صنعتی، ایجاد گسست در چرخه تجارت خارجی و کاهش شدید درآمدهای نفتی و غیرنفتی شد. سرانجام با مقاومت مردم، صبوری و تدبیر منتخبان مردم و دولت تحولات اقتصادی فصل دوم سال ۱۳۹۹ به همت همه فعالان اقتصادی و تدابیر اندیشیده شده، حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد کشور است به طوری که رشداقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت در فصل دوم سال جاری به ترتیب به ۵.۱ و ۳.۲ درصد بوده و رشد ارزش افزوده تمام گروه‌های اقتصادی مثبت شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: در تجارت خارجی میزان صادرات و واردات ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۲۵.۱ و ۲۶.۹ میلیارد دلار بوده است و روند تراز نیز رو به بهبود است. در این شرایط اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می‌کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد. دولت از همگان می‌خواهد در این شرایط به حفظ آرامش در جامعه و بازارهای پولی و مالی کمک کنند.

وی افزود: از سوی دیگر دولت در سیاست خارجی خود به‌رغم همه فشارهای آمریکایی و نیز فشارهای ت