کسب ۱۱ عنوان برتر توسط دانش آموزان و فرهنگیان گیلانی در جشنواره «علمدار»

محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۱۱ نفر از دانش آموزان و فرهنگیان استان در اولین جشنواره کشوری فرهنگی هنری علمدار، یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی، حائز رتبه کشوری شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۱۱ نفر از دانش آموزان و فرهنگیان استان در اولین جشنواره کشوری فرهنگی هنری علمدار، یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی، حائز رتبه کشوری شدند.

محمد رحمتی با اعلام این خبر اظهار داشت: در جشنواره علمدار یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی ویژه دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی استان کرمان در ۱۴ رشته فرهنگی هنری، ۶ نفر از دانش آموزان و پنج نفر از فرهنگیان استان گیلان موفق به کسب رتبه‌های کشوری شدند.

وی افزود: دانش آموزان مهدیه سادات حسینی و نغمه میرزایی ده چهره در رشته نقاشی به ترتیب رتبه اول و هفتم، مریم فرهادیان در رشته نامه‌ای به سردار عنوان سوم، مائده رضایی و حدیث رجب زاده در رشته داستانک به ترتیب رتبه پنجم و نهم، و فاطمه اسدی در رشته خاطره‌نویسی رتبه ششم را به دست آوردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگیان نیز مجتبی صفدری و سیده فاطمه میر سید در رشته داستان کوتاه به ترتیب رتبه دوم و دهم، بیگ محمدی در رشته خوشنویسی رتبه دوم، فضل الله شعبان زاده و مهسا نیک مانده در رشته بیان خاطره به ترتیب عنوان پنجم و ششم کشوری را از آن خود کردند.

رحمتی اضافه کرد: اثر مهدیه سادات حسینی از شهرستان بندرانزلی حائز رتبه اول کشوری در رشته نقاشی در جشنواره فرهنگی هنری علمدار توسط معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

گفتنی است نزدیک به سه هزار اثر از دانش آموزان و فرهنگیان استان گیلان به دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری علمدار در استان کرمان ارسال شده بود.

Share