لغو و تاخیر پرواز ها در فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت کاهش می یابد

مدیرکل فرودگاه گیلان بیان کرد: با اتمام پروسه نصب سیستم جدید ILS لغو و تاخیر پرواز ها در فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایرنا، سید محسن میرحسینی، مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: در طول شش ماه گذشته عملیات مختلف نصب آنتن های LLZ و GP و DME سیستم جدید و جمع آوری مجموعه ی سیستم قدیم و عملیات سایت سازی و نصب و تنظیمات سیستم های جدید به انجام رسیده و کار در مرحله تنظیمات دقیق سیگنالی قرار دارد.

وی اظهار داشت: نصب سیستم ILS که یک سیستم کمک ناوبری برای فرود هواپیماست، حداقل دید لازم برای فرود هواپیما را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد که با توجه به وضعیت آب و هوایی گیلان بسیار ضروری است و لغو و یا تاخیر پروازها کاهش می دهد.

میرحسینی ادامه داد: تلاش و پیگیری و رایزنی گسترده مدیریت فرودگاه رشت در راستای نصب و انجام بموقع عملیات های گراندچک و فلایت چک و بهره برداری سریع تر از سیستم ناوبری جدید است.
وی ادامه داد: نصب و راه اندازی سیستم های پیشرفته ناوبری، ارتباطی و راداری فرودگاهی که در گذشته توسط کارشناسان خارجی انجام می گرفت در سال های اخیر با تشدید تحریم ها مستندات فنی و قطعات الکترونیک توسط دانش پرسنل متخصص الکترونیک هواپیمایی شرکت فرودگاههای کشور صورت می پذیرد.

میرحسینی افزود: این موضوع علاوه بر صرفه جویی قابل توجه ارزی و ریالی موجب افزایش عزت و اعتماد به نفس ملی صنعت هوانوردی کشور بوده و خواهد بود.

در زمان حاضر ۸۲ پرواز در هفته از فرودگاه گیلان به مقاصد تهران، عسلویه، اصفهان، بندرعباس، تبریز، کیش، مشهد، اهواز، بوشهر و شیراز انجام می شود.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

Share