شوک معامله گران از کاهش قیمت‌ها؛ دلار ٢٠ هزار تومانی خریدار ندارد

هرچند بازار ارز در آخرین روز هفته گذشته و اولین روز هفته جاری با کاهش قابل توجه قیمت‌ها مواجه بود اما بازگشایی بازار امروز با شوک فعالان و خریداران و معامله گران همراه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، امروز در قیاس با دو روز کاری گذشته حجم معاملات در بازار ارز با کاهش روبرو شده است و بسیاری این کاهش را ناشی از شوک معامله‌گران می‌دانند.

‎هرچند برخی از صرافان و فعالان بازار در ساعات ابتدایی روز از فروش ارز به قیمت‌های پایین‌تر خودداری می‌کردند و تاکید داشتند قیمتهای جدید به زودی اعلام می‌شود.

افزایش حجم فروش دلار

اما در میانه روز حجم فروش افزایش یافت و خرید دلار به قیمت‌هایی در محدوده ۲۰ هزار تومان به فروشندگان عادی پیشنهاد می‌شود. قیمت خرید هر دلار در صرافی‌های بانکی ۲۱۵۰۰ تومان است این در حالی است که تعداد کمی از دلالان حاشیه خیابان و صرافان حاضرند دلار را به قیمت‌های در محدوده ۲۰ تا ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کنند و اغلب بهایی کمتر از ۲۰ هزار تومان را برای خرید پیشنهاد می‌کنند.

روند آتی بازار ارز

معامله‌گران در پاسخ به این سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه روند آتی بازار را چگونه می‌بینید؟ می‌گویند؛ احتمال رسیدن قیمت‌ها حتی به کمتر از ۲۰ هزار تومان وجود دارد، از این رو کسی در شرایط فعلی ریسک خرید دلار برای سرمایه‌گذاری را به جان نمی‌خرد. از سوی دیگر برخی از نوسان‌گیران که در سقف‌های قیمتی بالاتر در محدوده ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان نیز نسبت به خرید دلار اقدام کرده بودند این روزها بیش از روزهای گذشته به دنبال خریداری برای کاهش زیان خود هستند.

معامله گران، چشم انتظار کف قیمتی دلار

یک صراف در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه حجم خرید و فروش را در شرایط فعلی چگونه است؟ گفت: من امروز همچنان معامله‌ای نکردم و ف