ردیابی مسافری علامت‌دار از انگلیس در یکی از استان‌های شمال شرق کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مبادا در بیماری کرونا دچار عادی انگاری شویم و با رعایت نکردن شیوه نامه‌ها به شرایط قبل برگردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دکتر سعید نمکی در رصدخانه طرح شهید قاسم سلیمانی با عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) افزود: یکی از نگرانی‌های من و همکارانم همواره این بوده که به محض پایین آمدن آمار مرگ و میر و بستری، با عادی انگاری، شیوه نامه‌ها تضعیف شوند و سطح رعایت‌ها پایین بیاید و به شرایط قبل برگردیم.

وی ادامه داد: اگر استان‌های قم و یزد را ببینیم میزان رعایت شیوه نامه‌ها و کاهش آمار بستری ارتباط نزدیکی دارند. در قم میزان رعایت شیوه نامه‌ها افزایش و با همین میزان معکوس مرگ و میر کاهش پیدا کرده است.

دکتر نمکی گفت: در یزد هم میزان رعایت شیوه نامه‌ها از متوسط استاندارد کشوری بالا رفته و وضعیت بهبود پیدا کرده است، اما در استان مازندران رعایت شیوه نامه‌ها از متوسط کشوری پایین‌تر آمده وبه همین میزان گرفتاری ما در ابتلا و بستری و مرگ و میر هم افزایش یافته و هم رو به افزایش است.

وی ادامه داد: از هموطنان، مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی، افراد در بسیج، هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد و همه کسانی که کمک می‌کنند خواهش می‌کنم مبادا ما دوباره دچار عادی انگاری شویم.

وزیر بهداشت افزود: ما در طرح سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی بیش از ۵۶۰ هزار نفر را در تیم‌ها رهگیری داریم که سهم بسیج حدود ۳۰ درصد نظام سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۳۲ درصد و بقیه سازمان‌ها مثل رابطین سلامت محله، سفرای سلامت و بخش خصوصی و سازمان هلال احمر بقیه را تشکیل می‌دهند.

ردیابی مسافری علامت‌دار از انگلیس در یکی از استان‌های شمال شرق کشور

وزیر بهداشت گفت: نتیجه آزمایش یکی از هموطنان بازگشته از انگلیس مثبت بود و بلافاصله همراهان او و آژانس مسافرتی مرتبط با وی قرنطینه شدند.

دکتر نمکی افزود: دیشب اعلام شد که نتیجه آزمایش آن‌ها منفی است و خوشبختانه هنوز ویروس جهش یافته وارد کشور نشده است.

Share