حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد امام جمعه رضوانشهر شد

مسئول دفتر شورای سیاستگزاری ائمه جمعه گیلان امروز در سالن اجتماعات فرمانداری رضوانشهر حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد فومنی را بعنوان امام جمعه این شهر منصوب و معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرماندار رضوانشهر در آیین تکریم و معارفه امام جمعه جدید رضوانشهر گفت: اهمیت نماز جمعه در جامعه بر هیچ کسی پوشیده نیست و برای هرچه باشکوهتر برگزار کردن آن باید همت کنیم.

محمود قاسمی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص افزود: طبق فرموده معظم له، نماز جمعه یک قرارگاه است که شامل تمامی موارد مورد نیاز جامعه اسلامی می باشد.

وی بیان کرد: سه حقیقت مهم دین اسلام همواره مورد تأکید می باشد که عبارتند از اجتماعات دینی، نماز جمعه و اجتماع حج که در این میان نماز جمعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرماندار رضوانشهر با اشاره به حسن انتخاب امام جمعه جدید این شهرستان گفت: از همه کسانی که در نحوه انتخاب ایشان و خصوصا از اعضای دفتر مقام معظم رهبری که در این راستا ایفای نقش داشتند تشکر و قدردانی می کنم.

قاسمی افزود: حجت الاسلام مهدی نژاد حدود ۱۱ سال مسئولیت امامت جمعه بخش پره سر این شهرستان را بر عهده داشتند و آشنایی کافی با موضوعات مختلف این منطقه دارند.

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در این جلسه گفت: امامان جمعه مسائل و موضوعات مختلف جامعه را در تمامی زمینه های فرهنگی و اجتماعی رصد می کنند و باید برای این موارد برنامه تعریف کنند.

حجت الاسلام ولی الله عادلی در آیین معارفه امام جمعه جدید رضوانشهر اظهار داشت: ائمه جمعه در سطح مراکز شهرستان، دارای مسئولیت های متعددی هستند که عبارتند از ریاست شورای فرهنگ عمومی، ریاست ستاد امور مساجد، ریاست ستاد زکات و غیره که هرکدام از این موارد دارای اهمیت بسیار بالایی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عادلی در این مراسم از زحمات حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی امام جمعه سابق رضوانشهر قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات ائمه جمعه در زمینه های مختلف در پایان هرماه و سال ارزیابی و مورد سنجش بازرسان قرار میگیرد و میزان موفقیت و یا عدم دستیابی به اهداف مورد نظر برای شورا بسیار دارای اهمیت است.

نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اهمیت خطبه های نماز جمعه گفت: خطبه های نماز جمعه در هر شهر از اهمیت بالایی برخوردار است که امامان جمعه این مسئولیت خطیر را برعهده دارند.

حسن محمدیاری افزود: در جوامعی که دشمن با استفاده از فضای مجازی، در صدد تهی کردن انسان ها از دین و معنویت هستند، علما و روحانیت رسالت بسیار سنگینی را بر عهده دارند و امروز مهمترین نقش ائمه جمعه بی اثر کردن این اقدامات است.

امام جمعه اهل سنت شهر تالش از دیگر سخنرانان این جلسه بود و گفت: رسیدن به کمال از مهمترین ویژگی فرد مومن است.

حجت الاسلام حسین خانی پور با اشاره به بیان ویژگی های فرد مومن افزود: دشمن شناسی، تلاش برای فراگیری دستورات دین مبین اسلام و دنیا شناسی از مهمترین ویژگی هر فرد مومن است که باید در این راستا قدم بردارد.

وی در ادامه ضمن تشکر از تلاش های فرماندار رضوانشهر گفت: بنده به سهم خودم قدردان زحمات نماینده عالی دولت در این شهرستان هستم و خبرهایی خوبی از این برادر به ما می رسد و حضور ایشان در سطح روستاها برای شنیدن مشکلات مردم و رفع موانع موجب امتنان است.

در پایان پس از معرفی حجت الاسلام محمد مهدی نژاد بعنوان امام جمعه جدید رضوانشهر، او در سخنان کوتاهی گفت: از زمانی که این مسئولیت خطیر را در سطح بخش پره سر بر عهده گرفتم هرگز به وحدت خدشه ای وارد نکردم.

وی ضمن تشکر از مردم پره سر گفت: طی مدتی که در خدمت مردم این شهر بودم، همواره سعی کردم با آنان با مهربانی رفتار کنم و مدیون محبت های بیشمار آنان نیز هستم.

امام جمعه رضوانشهر افزود: با دوستداران مردم و نظام دوست و با فتنه گران و دشمنان دشمن هستم و فتنه خط قرمز من است.

شهرستان رضوانشهر دارای دو بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد امام جمعه جدید رضوانشهر پیش از این ۱۱ سال، امام جمعه بخش پره سر بود.

نماز جمعه این هفته رضوانشهر هم به امامت حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد اقامه شد.

Share