جاذبه های گردشگری در شهر ساحلی آنتالیا ترکیه

شهر آنتالیا و تور آنتالیا لحظه آخری، یکی از مدرنترین شهرهای کشور ترکیه است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی منحصر بفردی است و اغلب اقامتگاه ها و هتل های این شهر بقدری لوکس و مدرن هستند که دیگر مجالی برای گردش در شهر باقی نمی گذارند.

 

شهر زیبای آنتالیا نیازی به معرفی ندارد و تقریبا اغلب ایرانیان نام این شهر توریستی ترکیه را بارها و بارها شنیده اند . آنتالیا یکی از مقاصد برتر گردشگری در دنیاست و بخش بزرگی از درآمد حاصل از صنعت توریسم این کشور را تامین نموده است. آنتالیا سراسر زیبایی و جاذبه است و گذشته از طبیعت شگفت انگیز که حاصل قرار گیری در امتداد دریای مدیترانه است، امکانات رفاهی و تفریحی متنوع این شهر زمانی خالی برای گردشگران باقی نمی گذارد.

گذشته از این ها این شهر دارای تاریخی کهن و پر فراز و نشیب است و قرنها تحت فرمانروایی امپراتوری های بزرگی همچون یونانیان و رومیان قرار داشت. پس تعجبی ندارد اگر حین بازدید از گوشه و کنار شهر با آثار تاریخی باشکوهی روبرو شوید که برخی حتی به شهرت جهانی رسیده اند. که برخی از مشهورترین آنها شهر باستانی فاسلیس، مقبره های باستانی لیسیان، کلیسای سنت نیکولاس مقدس و شهر باستانی میرا و … نام دارد.

همچنین باید افزود شهر آنتالیا و