بازگشایی محور شرقی – غربی رشت تسریع می‎شود| اتصال گلسار رشت به محله پستک

احمدی با اشاره به ترافیک رشت در دو محور جاده انزلی و جاده لاهیجان، خواستار رفع موانع در جهت تسریع عملیات محور شرقی شهر شد و افزود: پروژه ژ-۵ در فاز نخست از حدفاصل بلوار امام رضا (ع) در محله دارسازی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید محمد احمدی شهردار رشت با وحید خرمی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان دیدار و گفتگو کرد.

این نشست به منظور رفع موانع پروژه اجرایی محور شرقی – غربی رشت در مسیر کانال ژ-۵ (از بلوار امام رضا به جاده انزلی) که نقش بسیار پر رنگی در کاهش بار ترافیکی معابر اصلی شهر دارد، برگزار شد.

شهردار رشت بر تعامل و مشارکت بیشتر شرکت آب منطقه‌ای در اجرای این پروژه که اولویت شهرداری بوده و با ایجاد تحولی بزرگ، موجب کاهش زمان سفر و ترافیک می‌شود، تاکید کرد.

احمدی با اشاره به ترافیک رشت در دو محور جاده انزلی و جاده لاهیجان، خواستار رفع موانع در جهت تسریع عملیات محور شرقی شهر شد و افزود: پروژه ژ-۵ در فاز نخست از حدفاصل بلوار امام رضا (ع) در محله دارسازی آغاز می‌شود و در فاز دوم با گذر از جاده انزلی (نزدیک هلال احمر) شهرک گلسار را به محله پستک متصل می‌کند.

وی ادامه داد: با تکمیل این پروژه و اتصال به میدان جهاد، بخش اعظم خودروها از مرکز شهر به پیرامون هدایت شده و از ترافیک کاسته می‌شود.

شهردار رشت تاکید کرد: این پروژه به طول ۱۲ کیلومتر و عرض ۲۰ تا ۴۰، بار ترافیکی محور شرقی شهر رشت را کاهش می‌دهد.

Share