شکارچیان گراز و تشی به همراه ۴ قبضه سلاح در سیاهکل دستگیر شدند

لطیف جواهردشتی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: دو متخلف شکار گراز و تشی توسط یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: دو متخلف شکار گراز و تشی توسط یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل دستگیر شدند.

لطیف جواهردشتی با اعلام این خبر گفت: طی اطلاعات دریافتی از مخبرین مبنی بر شکار و فروش گوشت گراز توسط دو نفر از اهالی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان، طی هماهنگی با مراجع قضایی و با همکاری پلیس اطلاعات پس از ورود به منزل دو نفر از متخلفین دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: از آنان تعداد ۴ قبضه اسلحه (دو قبضه دولول یکی مجاز و دیگری غیر مجاز و دوقبضه اسلحه بادی دوربین دار و دستکاری شده) و ۷۴ عدد فشنگ و ۸۵ کیلو گوشت گراز و نیز لاشه سر یک تشی کشف و ضبط گردید.

جواهردشتی ضمن تشکر از همه دلسوزان و علاقه مندان به حفظ حیات وحش خصوصا مردم طبیعت دوست شهرستان سیاهکل، به سودجویان هشدار داد آن‌هایی که مبادرت به شکار و فروش جانوران وحشی می‌نمایند و حتی آن‌هایی که خریدار هستند و با تهدید سلامت جامعه، سودجویی می‌کنند، خود را مصون از عواقب قانونی آن ندانند و این اداره به کمک مردم و سایر نهادهای ذیربط به شدت با خاطیان برخورد خواهد کرد.

Share