گام هایی اصولی برای تثبیت اشتغال کشاورزان با احداث سردهنه ها، برداشته شد

استاندار گیلان گفت: با احداث سردهنه های کشاورزی، گام هایی اصولی برای تثبیت اشتغال کشاورزان منطقه برداشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هشت پروژه کشاورزی، گردشگری و امدادی در چهارمین روز از هفته دولت و با حضور استاندار گیلان در شهرستان شفت به بهره‌برداری رسید.

با حضور دکتر ارسلان زارع عصر امروز (چهارشنبه) سه سر دهنه تامین آب مورد نیاز کشاورزی با هزینه ۱۲ میلیارد ریال به صورت همزمان در روستای لیوندان بخش احمدسرگوراب شهرستان شفت به بهره‌برداری رسید.
با افتتاح این سردهنه ها آب کشاورزی بیش از دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری منطقه تامین می شود.
در ادامه سفر نماینده عالی دولت در گیلان به شهرستان شفت، چهار واحد بوم گردی به صورت همزمان در روستای چکوسر دهستان ملاسرا شفت با سرمایه گذاری ۸۸ میلیارد ریال افتتاح شد.
همچنین با حضور استاندار گیلان، انبار امدادی هلال احمر با اعتبار پنج میلیارد ریال در شهر شفت مورد بهره برداری قرار گرفت.

در هفته دولت سال جاری یک هزار و ۴۴ پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. این میزان اعتبار نسبت به سال قبل ۵۵ درصد رشد دارد.

از مجموع اعتبارات پروژه‌های هفته دولت امسال یک هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.

ارسلان زارع در ادامه در حاشیه افتتاح پروژه های هفته دولت شهرستان شفت گفت: پروژه احداث سردهنه ها توسط آب منطقه ای را در راستای تثبیت اشتغال کشاورزان این خطه عنوان و خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته بالغ بر ۵۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان شفت با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد تومان طی هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفته و یا طی روزهای آتی افتتاح می‌شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان به تلاش و مشارکت مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، فعالان بخش اقتصادی و کارآفرینان در جهت تحقق پروژه ها اشاره کرد و گفت: این پروژه ها می‌تواند زمینه فعالیت تولیدی و توسعه اشتغال را فراهم آورد.

 وی با بیان اینکه وجود ظرفیت ها و قابلیت‌های ارزشمند، شهرستان شفت را حائز اهمیت کرده، افزود: فرصت های خوبی در حوزه های گردشگری، کشاورزی و صنعت شفت وجود دارد اما به سبب انباشته شدن مشکلات طی سالیان گذشته، جزء ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور تلقی شده است.

  استاندار گیلان اظهار کرد: کوشش می کنیم تا با تزریق اعتبارات بیشتر و پیگیری از طریق کارگروه ویژه که با این موضوع تشکیل شده، بخش هایی از مشکلات را برطرف کنیم.

 زارع افزود: بنای ما بر این است تا درخصوص طرح‌هایی که امکانپذیر است علاوه بر اعتبارات استانی از ردیف های ملی نیز بهره بگیریم.

 وی درخاتمه سخنانش ابراز امیدواری کرد که در فضای همدلی، وحدت، انسجام و مشارکت و حمایت خوب مردمی زمینه ساز توفیقات بیشتر برای آحاد جامعه باشیم.

Share