پیش بینی افزایش ابتلا به کرونا در هفته آینده | ۱۶۴ شهید جامعه پزشکی و بهداشتی

معاون کل وزارت بهداشت گفت: با سفرهای پیش رو، پنج الی هفت روز آینده موارد سرپایی، دو الی سه هفته بعد موارد بستری و چهار الی شش هفته بعد موارد مرگ افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ایرج حریرچی با حضور در استودیو پخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص رابطه سفر با کرونا افزود: هر یک درصد افزایش تردد، یک و ۹ دهم درصد میزان بروز ویروس کرونا در افراد مختلف را بالا می برد.

وی ادامه داد: در پنج ماهه ابتدای سال ۲۴۲ میلیون تردد بین شهری داشتیم که بر اساس پیش بینی ها در چهار روز آینده روزانه دو میلیون تردد خواهیم داشت.

حریرچی گفت: با تراکمی که امروز در خروجی تهران شاهد بودیم نسبت به میانگین پنج ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه با برآوردهای به عمل آمده حدود ۲۴۰ هزار خودرو از تهران و کرج خارج می شوند، هم ادامه داد: حدود ۸۰ هزار خودرو در مازندران و ۵۵ هزار خودرو در اصفهان تردد خواهند داشت و همه این ترددها از مبدأ تا مقصد موجب افزایش تماس اجتماعی شده و موارد ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: جامعه پزشکی، پرستاری، بهداشتی و پیراپزشکی کشور بسیار خسته هستند و تا کنون جامعه پزشکی و بهداشتی کشور ۱۶۴ شهید داشته است.

Share