طراز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای نخستین بار در طول اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، این قانون به جای بودجه‌محوری، مدل‌محور شده که براساس آن حقوق بازنشستگان باید به ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغل هم گروه طراز و اعتبار لازم برای آن دیده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اکبر افتخاری در نشست تجلیل از رزمندگان، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس صندوق بازنشستگی کشوری که به مناسب آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه «تامین اعتبار و بودجه همسان سازی کار دشوار اما شدنی است»، افزود: در شرایط امروز کشور همانند سال های دفاع مقدس باید تلاش ما شبانه روزی شود و شرکت‌ها و هلدینگ‌ها و همه بخش‌های صندوق باید کار کنند تا سهم ما از این بودجه محقق و تامین شود.

وی یادآور شد: امروز در ادبیات همسان‌سازی آنچه حاکم شده، اجرایی شدن حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم گروه است که این امر برخلاف سال‌های گذشته است و امیدواریم همین روش و ادبیات در سال‌های آینده نیز ادامه یابد و آنچه مبنای تصمیم‌گیری برای افزایش حقوق ها است، همین ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغل هم گروه خواهد بود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه «در شرایط تورمی و خاص کشور که درگیر یک جنگ نابرابر و تمام عیار اقتصادی و رسانه‌ای هستیم، وضعیت بازنشستگان باید درک شود»، گفت: شرایط اقتصادی فشار زیادی به این بخش از جامعه وارد می‌کند و قطعا هزینه‌ها در این دوران چندبرابر زمان اشتغال است و بنابراین، باید به گونه‌ای عمل کنیم که رضایت بازنشستگان تامین شود.
افتخاری ادامه داد: تلاش ما کاهش فاصله‌هاست و اینکه علاوه بر حقوق، طرح های دیگری برای کمک به معیشت و زندگی بازنشستگان اجرا کنیم و خداوند را شاکریم که این انتظار چندساله بالاخره در حال اجرایی شدن است.

Share