شرمنده مردم ایران هستیم | تمام ایران به یک کارگاه ریلی تبدیل شده است

معاون رئیس جمهور توسعه خطوط ریلی و توزیع متوازن آن در سطح کشور را از اولویت های دولت دانست و گفت: ۱۹۰۰ کیلومتر مسیر ریلی تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد باقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه راه اندازی نخستین قطار ۵ ستاره زندگی رشت- مشهد در جمع خبرنگاران توسعه خطوط ریلی یکی از اولویت‌های دولت است، اظهار کرد: توسعه ناوگان ریلی و توازن درست و عادلانه در کشور این مزیت در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اتصال استان گیلان حدود یک سال گذشته به شبکه سراسری ریلی، افزود: کاهش زمان مسافرت از رشت به تهران و همچنین کاهش بار ترافیکی برخی از مزیت‌های اتصال به شبکه ریلی است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه به دنبال ارتقای کیفیت قطارها از چهار ستاره به پنج ستاره به ویژه برای زائران حرم مطهر رضوی هستیم، گفت: تلاش شده تا امکانات رفاهی مناسبی برای هموطنان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه دولت تلاش می‌کند تا همه مناطق کشور در خطوط ریلی از توسعه متوازن برخوردار باشند، تصریح کرد: در همین راستا تمام ایران به یک کارگاه ریلی تبدیل شده و در حال گسترش است.

نوبخت در ادامه به اجرای پروژه ریلی ۷۰۰ کیلومتری چابهار – زاهدان اشاره و بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از هزار و ۹۰۰ کیلومتر خطوط ریلی به ناوگان ریلی کشور اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی در سطح جامعه، گفت: ما شرمنده مردم ایران هستیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود همه فشارها و تحریم‌ها پروژه‌های عمرانی در حال اجرا است، گفت: تلاش شده تا در دوران تحریم چرخ توسعه کشور در بخش‌های مختلف متوقف نشود.

Share