کارخانه سیمان بزرگترین مشکل دیلمان است | افتتاح تقاطع غیرهمسطح میدان گیل تا پایان دولت

فرخی، کارخانه سیمان را بزرگترین مشکل منطقه گردشگری دیلمان دانست و گفت: این کارخانه بدون در نظر گرفتن آمایش سرزمینی احداث شد که درآمدهای حاصله از گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا «رسول فرخی میکال »ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه، گفت: خبرنگاری شغل و مسئولیتی سنگین و خطیر است و خبرنگار باید در این مسیر حلقه وصل بین مردم و دستگاه حاکمیت باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش پنهان جامعه مشکل تلقی شده و این مسئولیت بر عهده خبرنگاران است که این بخش را با تلاش و درایت جدی آشکار کنند، افزود: زوایای پنهانی که از دید بسیاری آشکار نیست با نگاه تیزبین خبرنگاران نقاط ضعف آن آشکار می شود.

فرخی با تاکید بر اینکه نتایج حاصله باید ثمربخش و در حوزه های مختلف ایجاد تغییر به‌وجود آید، تصریح کرد: جایگاه های مسئولیت متفاوت اما ماهیت و اصل پاسخگویی است و نیت و رفتار ما در حین عمل ثبت خواهد شد و همواره باید خداوند باری تعالی را حاضر و ناظر اعمال خود بدانیم.

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالات خبرنگاران با اینکه به اندازه توان و با در نظر گرفتن عدالت تمام تلاش خود را به عنوان نماینده معین آستانه اشرفیه انجام می دهم، افزود: پیگیر پروژه های نیمه تمام این شهرستان  از جمله پل کابلی آستانه اشرفیه و فاضلاب این شهرستان خواهم بود.

فرخی، کارخانه سیمان را بزرگترین مشکل  منطقه زیبا و گردشگری دیلمان دانست و تصریح کرد: این کارخانه بدون در نظر گرفتن آمایش سرزمینی احداث و آلوده ترین صنعت زیرساخت در این منطقه موجب شد که درآمدهای حاصله از گردشگری را تحت تاثیر قرار دهد و در حال حاضر با وجود احداث این کارخانه باید مدیریت کرد و ایجاد کمربند سبز در منطقه، مشارکت در پروژه های عمرانی ….از جمله راحل های پیشنهادی است.

*تقاطع غیر همسطح میدان گیل تا پایان کار دولت به بهره برداری خواهد رسید

وی تصریح کرد: تقاطع غیر همسطح میدان گیل نیز تا پایان دولت به بهره برداری می رسد و پیگیر مشکلات در خصوص تملک و آزادسازی هستیم و در حال حاضر نیز پروژه در حال اجرایی است اما از حرکت مناسب برخوردار نیست.

* بی تفاوتی نسبت به اراضی کشاورزی تهدیدی برای استان گیلان در آینده

فرخی با بیان اینکه  استان گیلان با توجه به موقعیت آب و هوایی مناسب برای گردشگری است و این امر نباید ما را نسبت به طبیعت و اماکن خود بی تفاوت کند، اذعان کرد: بی تفاوتی نسبت به اراضی و ادامه این روند موجب می شود که در آینده محله های مختلفی از تهرانی ها، شیرازی ها و ..‌‌‌به‌وجود آید و این تهدیدی برای استان محسوب می شود.

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس ادامه داد: طرح تجهیز اراضی کشاورزی باید به سرعت انجام شود و یکپارچه سازی اراضی از تغییر کاربری جلوگیری می کند.

Share