شهریورماه دارا دوم عرضه می‌شود | مجلس پیگیر اجرای آن خواهد بود

ناظر مجلس در شورای عالی بورس از متوقف شدن عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی خبر داد و گفت: تسریع در ثبت این صندوق و پذیره نویسی آن در دستور کار هر دو وزارت‌خانه قرار داد و مجلس پیگیر اجرای آن خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از تسنیم، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده ناظر در شواری عالی بورس در پیامی نوشت: در راستای پیگیری خبر تکذیب صندوق دارا دوم با وزارت اقتصاد، وزارت نفت و سازمان خصوصی تبادل نظر انجام شد. عرضه به صورت بلوکی منتفی است.

تسریع در ثبت این صندوق و پذیره نویسی آن در دستور کار هر دو وزارت‌خانه قرار داد و مجلس پیگیر اجرای آن خواهد بود.

بورس اوراق بهادار تهران , سازمان بورس اوراق بهادار , وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران , وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران ,

نماینده ناظر در شورای عالی بورس در پاسخ به سوالی مبنی براینکه بعد از متوقف شدن عرضه بلوکی، زمان مشخص برای عرضه دارا دوم تعیین شده است یا خیر، گفت: با قولی که دوستان در سازمان خصوصی سازی داده‌اند، شهریورماه دارا دوم عرضه می‌شود.

علیزاده، همچنین تأکید کرده است که در راستای این پیگیری‌ها دولت موظف است سهام خود در شرکت‌های پالایشی را به صورت صندوق پذیره نویسی کنند لذا عرضه بلوکی متوقف شود و تشکیل و ثبت صندوق‌ها در دستور کار وزارت نفت قرار می‌گیرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با ایجاد زیرساخت عرضه سهام به صورت صندوقی انجام شود.

Share