از اذعان به تجدیدنظر در نحوه جذب نیروها در شهرداری تا احداث پل توسط پیمانکار غیرمتخصص

عضو شورای شهر با تاکید بر لزوم انجام نقد از سوی رسانه‌ها، یادآور شد: با وجود آنکه باید نیروی آتش‌نشانی افزایش پیدا می‌کرد، اما اقرار می‌کنم اگر به گذشته بازگردیم باید در نحوه جذب این‌نیروها تجدیدنظر میشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو شورای اسلامی شهر خمام ظهر امروز با تقدیر از زحمات دو سال اخیر مهدی عاشوری به‌عنوان رییس شورا، عنوان کرد: همه روسای شورا دارای نقاط ضعف و قدرت هستند و این برکسی پوشیده نیست، اما به لحاظ هماهنگی و اطلاع‌رسانی در ریاست عاشوری مطلوب عمل شده است.
سیدمجتبی حسینی‌نسب در جلسه علنی شورا که با حضور رسانه‌ها برگزار شد بر لزوم حضور شهردار به‌منظور پاسخگویی به انتقادات اشاره کرده و تصریح کرد: نقدهایی به شهردار با حضور اصحاب رسانه مطرح گردیده که ضروری‌است شخص وی در داخل جلسه حضور داشته تا به دفاع از عملکرد خویش بپردازد.
وی با بیان اینکه روزانه پیگیر وضعیت امور پروژه پل خیابان فرهنگ بوده و برایمان این‌پروژه و اتمام آن از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: مردم در حوزه مسائل اقتصادی ناراحت بوده و از سوی دیگر یک رسانه تاثیرگذار حجم عظیمی‌ از آسفالت سطح شهر که در بدترین شرایط اقتصادی صورت‌پذیرفته را به‌نحوی پوشش می‌دهد که اصل خبر پوشش داده نشود، یا بنابر هردلیلی سقوط دستگاه حفار در روز عید را انعکاس داده و هجمه ایجاد نموده است.
حسینی‌نسب با بیان اینکه معتقدیم باید کارهای عمرانی در سطح شهر صورت بپذیرد و در این‌دوره پروژه‌های عمرانی خوبی انجام شده، ادامه داد: تقریباْ کل پیاده‌روهای سطح شهر که حداقل برای ۵۰ سال قبل بوده تعویض شده یا درخصوص بازکردن خیابان ۱۸ متری بیش‌از ۵۰ جلسه با صاحبین زمین‌ها برگزار شده تا تفاهم حاصل گردد.
به گفته‌ی وی، شورا خواستار بهترین طرح برای پل خیابان فرهنگ بوده که طرح نهایی به تایید عضو تمام‌وقت رسته عمران هیات علمی دانشگاه گیلان رسیده، البته در کارهای عمرانی بروز مشکلات متصور است.
عضو شورای شهر با تاکید بر لزوم انجام نقد از سوی رسانه‌ها، یادآور شد: با وجود آنکه باید نیروی آتش‌نشانی افزایش پیدا می‌کرد، اما اقرار می‌کنم اگر به گذشته بازگردیم باید در نحوه جذب این‌نیروها تجدیدنظر میشد، اگرچه در گذشته نیز روند جذب به‌همین شکل بوده و گزینش صورت نپذیرفته است.
حسینی‌نسب با تاکید در این‌دوره بر اینکه بر خلاف گذشته به رشته‌های ورزشی مختلف توجه شده، گفت: مردم به ما لطف داشته و عزت داده‌اند، لذا همه نقدها را می‌پذیریم و علیرغم همه حرفایی که در سطح شهر زده شده فکر میکنم باید در این‌جلسه به سمت عفو و بخشش حرکت نماییم، چرا که هیچوقت نمی‌توانیم تا آخر عمر خود عضوی از شورای شهر بمانیم.
به گفته‌ی وی، متاسفانه افرادی که ۱۰ درصد از امور شهرداری اطلاعات نداشته، با صرف خواندن چند کتاب حقوقی به نقد رادیکال و غیرتخصصی پرداخته‌اند، که گاهی‌مواقع حرف‌های مطرح شده خدمات کل مجموعه شهری را زیر سوال برده است، اما اگر نقد منصفانه باشد خیلی خوب است و البته از شهردار خواهش می‌کنیم به‌عنوان یک شخص حقوقی شکایت خود را از فرد منتقد بازپس گیرد، تا ان‌شاالله همه به سمت عفو و گذشت حرکت کنیم.
این‌عضو شورا با تاکید بر اینکه حقیقتاً و یقیناً باید اختلاف‌نظر در شورا وجود داشته باشد و اگر همه مثل یکدیگر فکر کنند بیم به‌وجود آمدن فساد می‌رود، خاطرنشان کرد: متاسفانه شکاف موجود در بدنه شورا سرعت خیلی‌ از امور را کند نموده و همه باید به سمتی حرکت نماییم که نگاه‌ها به یکدیگر نزدیک شده و به پیگیری بهتر امور شهروندان انجامد.

پیمانکار قوی نبوده و متخصص پل‌سازی نیست

عضو شورای اسلامی شهر خمام ظهر امروز در جلسه علنی این‌شورا در ساختمان شهرداری با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها از احداث پل تا اواسط مهرماه حکایت داشته، اما به‌عنوان تنها عضو فنی شورا معتقدم که این‌پروژه با شکست مواجه می‌گردد، گفت : نحوه واگذاری پل مذکور در کمیسیون معاملات اشتباه بوده، نحوه ایجاد رقابت در بین پیمانکاران خبره‌ی این‌حوزه صحیح نبوده و حذف دو پایه میانی پل نشان می‌دهد که مطالعات ژئوتکنیک صورت نپذیرفته است.
بابک نیکو با تاکید بر اینکه نباید در صورت انجام مطالعات مکانیک خاک تغییری در نقشه اعمال میشد، عنوان کرد : مقرر شده تا طول پایه‌ها کاهش یافته و تعداد آنها افزایش یابد، که این‌ادعا قابل اثبات است.
این‌عضو شورا اجرای پل خیابان فرهنگ را آبروی شهرداری و شورای شهر قلمداد کرده و با تاکید بر اینکه امور عمرانی در دوره‌ی پنجم به حداقل رسیده، افزود: پیمانکار پل قوی نبوده و متخصص پل‌سازی نمی‌باشد.
به گفته‌ی وی، جزیی‌ترین نکات در نقشه‌های پل را مطالعه نموده، اما در مورد آن در فضای مجازی صحبت نکرده‌ام، تا حاشیه‌ای ایجاد نشده و به سرانجام برسد.

نیکو همچنین امر آسفالت را یکی‌از بدیهی‌ترین وظایف شهرداری دانسته و با بیان اینکه نیازی به صغری کبری چیدن یا گلایه از رسانه نیست، گفت: اینکه عضوی‌از شورا بیان می‌کند روند جذب نیرو باید تغییر نموده و اگر به گذشته بازمی‌گشتیم جذب بدین‌شکل صورت نمی‌پذیرفت، مثبت و خارج‌از انتظار بوده و بهتر است مساله مذکور صورتجلسه شده و به‌منظور جلوگیری‌از تکرار آن به شهردار ابلاغ گردد، ضمن آنکه آزمون استخدامی در شهرداری‌ها از سال ۹۱ آغاز شده است.
وی همچنین با اشاره به نامه‌ای خطاب به شهردار به‌منظور تضمین آزادی بیان در شهر که با امضای ۲ عضو به رییس شورا تحویل داده شده، اذعان داشت: در این‌نامه به‌منظور حفظ شان و منزلت شهرداری و تضمین فضای باز آزادی بیان درخصوص بازپس‌گیری شکایت شهردار از یک شهروند منتقد به وضع موجود در شهر و شهرداری و همچنین بیانیه اخیر روابط عمومی در ارتباط با پوشش خبر سقوط دستگاه حفار در پروژه پل خیابان فرهنگ که یک رسانه را به حرکت در مسیر جناح خاص متهم نموده، تذکر داده شده است.

به گزارش خمام‌نیوز، رییس شورای شهر نیز در پایان جلسه با بیان اینکه در مسیر شفافیت گام خواهیم برداشت، از ارائه گزارش مالی شهرداری به تفکیک هر سال خبر داد.
اسماعیل احمدنیا، خاطرنشان کرد: این‌گزارش در جلسه آینده شورای شهر در اختیار رسانه‌های محلی قرار می‌گیرد.

Share