۱۳ گاف بزرگ جغرافیایی دونالد ترامپ فهرست شد

یک روزنامه بریتانیایی ۱۳ گاف از گاف‌های بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا را در دوره ریاست‌جمهوری‌اش فقط در بخش بین‌المللی و شناخت جغرافیای جهانی لیست کرد و در اختیار مخاطبانش قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آمریکا یکی از عجیب‌ترین روسای‌جمهور تاریخ را در چهار سال گذشته تجربه کرده است. مورد دونالد ترامپ به قدری شگفت‌آور بوده که می توان از ابعاد مختلف او را در قامت رهبر آمریکا مورد بررسی قرار داد. در جدیدترین بررسی یک روزنامه بریتانیایی ۱۳ گاف از گاف‌های بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا را در دوره ریاست‌جمهوری‌اش فقط در بخش بین‌المللی و شناخت جغرافیای جهانی لیست کرد و در اختیار مخاطبانش قرار داد.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به ۱۳ اشتباه و گاف فجیع ترامپ در بخش جغرافیا اشاره و آن را فهرست‌وار منتشر کرد.

بر اساس لیست این روزنامه، دونالد ترامپ از زمان آغاز برنامه‌های انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ تا جمعه گذشته گاف‌های جغرافیایی‌ای مرتکب شده است که بخشی از آنها در پی می‌آید:

۱. هفته پیش ترامپ  فنلاند را بخشی از روسیه اعلام کرد.

۲. در ژوئن ۲۰۱۶ ترامپ بلژیک را شهری زیبا توصیف کرد.

۳. ژانویه همان سال در واکنش به اغتشاشات پاریس نوشت: آلمان در شرایط هرج‌و‌مرج قرار دارد.

۴. در سال ۲۰۱۸ ترامپ نام کشورهای نامیبیا، نپال و بوتان را به اشتباه ذکر کرد.

۵. نوامبر ۲۰۱۸ کشورهای حوزه بالتیک- استونی، لیتوانی و لتونی- را کشورهای بالکان نامید.

۶. در اکتبر ۲۰۱۹ ترامپ اعلام کرد دیوار حائلی که قصد دارد در مرز مکزیک احداث کند از کلرادو خواهد گذشت- این در حالی است که کلرادو اصلاً مرزی با مکزیک ندارد- بعد از جنجالی که بر سر این موضوع به پا شد ترامپ ادعا کرد قصد شوخی داشته است.

۷. آوریل ۲۰۱۷ بعد از تهاجم آمریکا به سوریه، ترامپ خطاب به مردم آمریکا گفت به عراق حمله موشکی کرده است.

۸. مارس ۲۰۱۸ ترامپ به خبرنگاران گفت مراسم شامی با رئیس کره‌شمالی داشته است، در حالی که در واقع این مهمانی شام برای رئیس‌جمهور کره‌جنوبی ترتیب داده شده بود نه کیم جونگ اون.

۹. در ژانویه امسال ترامپ به ناریندا مودی نخست‌وزیر هند گفت: از خوش‌شانسی شما این است که با چین مرز مشترک ندارید. این در حالی است که واقعیت عکس آن را نشان می‌دهد!

۱۰. سال ۲۰۱۸ ترامپ اعلام کرد ایرلند بخشی از بریتانیاست به رغم آنکه ایرلند کشوری مستقل محسوب می‌شود.

۱۱. چندی پیش ترامپ در دیدار با رئیس کردستان عراق در داووس به طور کلی در مورد سوریه سخن گفت و اصلاً اشاره‌ای به عراق نکرد.

۱۲. سال ۲۰۱۹ ترامپ در جریان گفت‌وگو با «گوردون سوندلاند» سفیر کشورش، وقتی سفیر به او خبر داد که در کی‌یف ماموریت دارد، از او پرسید، مگر تو در اوکراین نبودی؟

۱۳. ۲ بار هم ترامپ بریتانیا را انگلستان خواند، این در حالی است که بریتانیا مشتمل بر سه کشور است.

این روزنامه در پایان پرسید: آیا این صرفاً اشتباهات انسانی است یا جهلی برای یک رئیس‌جمهور محسوب می‌شود؟ پرسشی که مخالفان و هواداران دونالد ترامپ هر یک از منظر خود به آن پاسخ می‌دهند.

Share