بشارت می دهم فروپاشی آمریکا نزدیک است|سگ گردانی از منکرات و مقابله با احکام اسلام است

نماینده ولی فقیه در گیلان به آثار منفی منکرات در جامعه اشاره کرد و گفت: از جوانان و هیئت های مذهبی می خواهم به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: امام رضا(ع) درباره توکل فرمودند که حقیقت توکل این است انسان از کسی به غیر خدا نترسد.

وی به سالروز ولادت امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: امام رضا(ع) ۵۵ سال عمر کردند و آمدن این امام بزرگوار به ایران ثمرات بسیاری به همراه داشت.
امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم ایران عاشق و دلداده امام رضا(ع) هستند، تصریح کرد: امام رضا(ع) در قلب ملت ایران جا دارد.

آیت الله فلاحتی به تقویت شیعه با آمدن امام رضا(ع) به ایران اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) با مناظره هایی که انجام دادند جایگاه رهبری دینی را به اثبات رساند.

وی با اشاره به بی تدبیری دولتمردان آمریکا در مهار ویروس کرونا، بیان کرد: بشارت می دهم فروپاشی آمریکا نزدیک است زیرا دولت ظالم آمریکا در موضوع کرونا نتوانست تدبیر کند و عقب مانده ترین کشور دنیا محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان به ظلم و جنایت دولت آمریکا نسبت به ملت خود اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا رتبه نخست بدهکاری را در دنیا دارد و به دلیل بر سر کار آمدن مدیران بی کفایت در یک قرن گذشته فروپاشی آمریکا نزدیک تر شده است.

آیت الله فلاحتی، مردم گیلان را در طول تاریخ فهیم، عاقل و بلندمنش دانست و خاطرنشان کرد: مردم گیلان از ویژگی فرهنگی اسلامی و بومی برخوردارند اما نجابت این مردم گاهی موقع بستری برای ورود فرهنگ های بیگانه شده است.

وی با اشاره به سوء استفاده دشمن از اخلاق بی آلایش و پاک مردم گیلان، اظهار کرد: دشمن در تلاش است فرهنگ بومی و دینی مردم گیلان را بگیرد.

امام جمعه رشت به گلایه مردم مسلمان نسبت به بعضی آداب زشتی که وارد جامعه شده، اشاره کرد و افزود: سگ گردانی توسط برخی افراد تبدیل به فرهنگ شده و از مردم و خانواده های مسلمان می خواهیم برای مقابله با این معضل کمک کنند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه سگ در اسلام جزو نجاسات است، تصریح کرد: مردم با کسانی که سگ گردانی می کنند با چهره عبوس برخورد کنند.

وی ادامه داد: کسی که سگ گردانی می کند غافل و نادان است، با احکام اسلام مقابله می کند، از منکرات محسوب می شود و آثار منفی دارد ضمن اینکه برای یک رشتی و گیلانی با فرهنگ زشت است که در شهرش سگ گردانی می کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمام آحاد جامعه است، بیان کرد: از جوانان و هیئت های مذهبی می خواهم به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان کمک کنند.

آیت الله فلاحتی به موضوع حیا در سبک زندگی اسلامی و انسانی اشاره کرد و گفت: حیا آن قدر مهم است که در روایات آمده، کسی که حیا ندارد ایمان ندارد و این امر نشان دهنده نزدیک بودن حیا و ایمان با همدیگر است.

وی ادامه داد: نخستین بخش حیا این است انسان در برابر خدا شرم، حیا و عفت داشته باشد و در محضر پروردگار گناه نکند زیرا خدای متعال ناظر و حاضر بر اعمال است.

امام جمعه رشت، خودداری از گناه را نیازمند ممارست و تحمل سختی دانست و خاطرنشان کرد: گناه نکردن غیر ممکن نیست و اگر انسان خدا را همه جا حاضر ببیند گناه نمی کند و این راه باز است و بر احدی از انسان ها بسته نشده است.

Share