تصفیه خانه جنوب رشت وارد مدار می‎شود|سرعت بالای پروژه‎های حاصل از اعتبارات تبصره ۳

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، تصریح کرد: با توجه به همکاری و تعامل شورای شهر با تصویب تبصره ۳، به دلیل منابع مالی و نقدینگی، پروژه هایی که از محل تبصره ۳ اجرا می شود از سرعت خوبی برخوردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اجرای پروژه های حاصل از محل در آمد تبصره ۳ در جلسه شورای شهر رشت بررسی شد.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با حضور در جلسه شورای شهر رشت به تشریح وضعیت اجرای پروژه های فاضلاب رشت پرداخت.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اعلام پروژه های تعریف شده فاضلاب از محل درآمد حاصل از تبصره ۳ اظهار داشت: در اجرای خط انتقال لاکان با اعتباری بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان ۲۸۰۰ متر لوله گذاری شد.

وی همچنین اظهار داشت: پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب خیابان انصاری و معلولین رشت با پیشرفت ۱۰۰درصد از محل تبصره ۳ اجرا شد و در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با تأکید بر اینکه پروژه های برخوردار از محل اعتبارات تبصره ۳ از سرعت اجرای خوبی برخوردارند، تصریح کرد: با توجه به همکاری و تعامل شورای شهر با تصویب تبصره ۳، به دلیل منابع مالی و نقدینگی، پروژه هایی که از محل تبصره ۳ اجرا می شود از سرعت خوبی برخوردارند.

وی در ادامه گفت: در تعریف پروژه های جمع آوری فاضلاب، اولین نقاط ورودی فاضلاب به گوهررود مثل مجتمع لاکانشهر، فومن شیمی و … برابر طرح توافقی با شورای شهر در راستای پاکسازی رودخانه ها در اولویت اجرا قرار گرفت که با اجرای ۶.۵ کیلومتر لوله گذاری در قالب دو پروژه به تصفیه خانه جنوب شهر رشت هدایت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان همچنین یادآور شد: ساخت تصفیه خانه کوی امام رضا نیز با همکاری شورا در دستور کار قرار دارد و در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای تصفیه خانه جنوب شهر رشت امیدواریم در سال جاری وارد مدار بهره برداری شود که علاوه بر تصفیه ۱۲.۵۰۰ مترمکعب فاضلاب، ورود پساب آن به احیاء رودخانه نیز کمک می نماید.

Share