تاکید دکتر نوبخت بر تسریع اجرای روند پروژه‌های مرمتی سه مسجد تاریخی رشت

روز جمعه نهم خردادماه ۹۹، دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از روند پروژه های مرمتی مسجد صفی، مسجد مستوفی و مسجد اردبیلیان رشت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روز جمعه نهم خردادماه ۹۹، دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه استاندار گیلان، معاون عمرانی، رییس سازمان برنامه بودجه گیلان، معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی و مدیر کل بنیاد مسکن گیلان از روند پروژه های مرمتی مسجد صفی و مسجد مستوفی و مسجد اردبیلیان رشت بازدید کرد.

در ابتدای بازدید اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گزارشی از روند اجرای پروژه ها ارائه نمود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام تامین اعتبار لازم برای اتمام این پروژه‌ها در سال جاری، خاطر نشان کرد: مرمت این بناها می‌بایست بر اساس ضوابط میراثی بوده و تا پایان اسفندماه به بهره‌برداری برسد.

دکتر نوبخت همچنین با توجه به تاریخی بودن مدرسه مستوفی بر ضرورت آغاز عملیات اجرایی مرمت مدرسه مستوفی تاکید کرد و افزود: مساعدت لازم برای تخصیص اعتبار ویژه برای این مدرسه انجام خواهد شد.

گفتنی است مسجد صفی و مسجد و مدرسه مستوفی در فهرست اثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند و مسجد تاریخی اردبیلیان در شرف ثبت در فهرست اثار ملی کشور بوده و بزودی شماره ثبت آن از سوی وزیر به استاندار گیلان ابلاغ خواهد شد.

Share