تابستان داغ؛ احتمال عرضه اولیه کدام نمادها در تیرماه ۹۹ وجود دارد؟

در حالی که به روزهای پایانی خرداد ماه سال جاری نزدیک می شویم و نفس های آغاز فصل تابستان به گوش می رسد، پرسش بسیاری این است که در تیرماه سال جاری احتمال عرضه اولیه کدام نمادها وجود دارد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در روزهای اخیر خبرهای زیادی از عرضه اولیه ها مخابره شده است. در حالی که به روزهای پایانی خرداد ماه سال جاری نزدیک می شویم و نفس های آغاز فصل تابستان به گوش می رسد، پرسش بسیاری این است که در تیرماه سال جاری احتمال عرضه اولیه کدام نمادها وجود دارد؟

پاسخ به این پرسش نیازمند مرور مصاحبه های اخیر در مورد عرضه اولیه ها است. در ادامه به بررسی این مصاحبه ها خواهیم پرداخت.

غزر، شانس اول عرضه اولیه در تیرماه

شاید شانس اول عرضه اولیه در تیرماه سال جاری، عرضه اولیه سهام شرکت زر ماکارون باشد. سهام این شرکت که قرار بود در روز چهارشنبه مورخه ۷ خرداد ماه سال جاری انجام شود به یکباره شب قبل از آن لغو شد. آخرین اظهار نظر در مورد عرضه اولیه شرکت زر ماکارون با نماد غزر به مصاحبه محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس تهران در مورخه ۱۹ خرداد ماه سال جاری باز می گردد. وی در این باره گفت: برنامه ریزی برای انجام این رویداد در چهارشنبه جاری به نتیجه نرسید و هنوز مراحل نهایی این شرکت ۱۶۰ میلیارد تومانی به اتمام نرسیده است. وی ادامه داد: بنابراین تلاش می شود عرضه اولیه “غزر” هفته آینده (هفته جاری) و با ۱۲ درصد انجام شود.

این هفته هم به پایان رسید و عرضه اولیه غزر انجام نشد تا احتمال عرضه اولیه این نماد در تیرماه سال جاری قوت گیرد.

یک پتروشیمی در مسیر عرضه اولیه

در مورخه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ رسول اشرف زاده مدیرعامل شرکت پترول طی مصاحبه ای گفت: پتروشیمی ارومیه به زودی بورسی می‌شود و برنامه داریم حداکثر تا آخر خرداد ماه سال جاری پتروشیمی ارومیه عرضه شود.

عرضه اولیه این نماد نیز در خرداد ماه انجام نشد تا این عرضه اولیه هم احتمالا به تیرماه سال جاری موکول شود.

وپویا، شانس دیگر عرضه اولیه در تیرماه

در مورخه ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ افسانه اروجی معاون بازار فرابورس ایران طی مصاحبه ای گفت: هیات پذیرش شرکت ها را مکلف به ثبت افزایش سرمایه پیش از عرضه اولیه، کرده و پویا نیز همچنان درگیر مسائل افزایش است و هنوز به عرضه نرسیده است. اروجی گفت: فعلا تنها شرکت درج شده برای عرضه اولیه در فرابورس، پویا است و نماد درج شده دیگری نداریم. امیدواریم تا پایان خرداد بتوانیم عرضه اولیه دیگری داشته باشیم.

عرضه اولیه این نماد نیز به خرداد ماه سال جاری نرسید و به احتمال فراوان وپویا نیز یکی از نمادهایی باشد که سهام آن در تیرماه عرضه اولیه خواهد شد.

سه نماد بالا مطابق با مصاحبه های انجام شده از شانس بیشتری برای عرضه اولیه در تیرماه سال جاری برخوردارند و باید با توجه به مصاحبه های انجام شده منتظر یک تابستان داغ برای عرضه اولیه ها بود.

Share