اشیای عتیقه مربوط به هزاره اول در فومن کشف شد | دستگیری متهم ۴۹ ساله

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۳ قطعه شیء تاریخی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح در شهرستان فومن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۳ قطعه شیء تاریخی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح در شهرستان فومن خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در این خصوص گفت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر وجود اشیای عتیقه در منزل فردی در شهرستان فومن، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با تحقیقات نامحسوس و اقدامات اطلاعاتی انجام شده، صحت موضوع برای پلیس محرز و پرونده قضایی در این رابطه تشکیل شد.

وی بیان داشت: ماموران انتظامی با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این منزل، ۱۳ قطعه شیء عتیقه شامل یک عدد ظرف مفرغی، ۴ عدد حلقه مفرغی، ۲ عدد خنجر آهنی، یک حلقه فلزی، یک عدد مهره سفالی، ۲ عدد لوله فلزی و ۲ بدنه ظرف سفالی شکسته را کشف کردند.

سردار ملکی ضمن اشاره به دستگیری و معرفی متهم ۴۹ ساله این پرونده به مرجع قضایی خاطرنشان کرد: کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت این اشیا را مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح اعلام کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با بیان اینکه قاچاق اشیای عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود از مردم خواست، در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه موارد مشابه، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share