احتمال افزایش بستری های کرونایی گیلان تا ۱۰ روز آینده

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، از افزایش درصد بیماران کرونایی بستری در استان طی دو هفته اخیر خبر داد و متذکر شد: حدود ۵۰ درصد بیماران کرونایی کاملا بدون علامت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، حدود ۵۰ درصد بیماران کرونایی را کاملا بدون علامت دانست و اظهار کرد: حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از بیماران باقی مانده علائم خفیف دارند و به شکل سرپایی با مراجعه با پزشک و یا بدون مراجعه به پزشک معالجه می شوند.

وی با بیان اینکه درصد اندکی از مبتلایان به کرونا بستری می شوند، خاطرنشان کرد: بستری های کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان روزانه بین ۳۵ تا ۵۰ نفر است که متاسفانه عدد خوبی نبوده و نشان می دهد این بیماری همچنان فعال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افزایش درصد بیماران بستری طی دو هفته اخیر خبر داد و متذکر شد: بعد از هجوم مسافران به گیلان در ایام تعطیلات نیمه خرداد این افزایش روند بستری اتفاق افتاده است.

حیدرزاده عنوان کرد: به نظر می رسد اگر همین روند مسافرت ها ادامه پیدا کند، بستری های استان گیلان یک هفته تا ۱۰ روز آینده افزایش خواهد داشت و ممکن است مجددا به سمت ایجاد مرگ و میر ناشی از کرونا برویم.

وی با تاکید بر لزوم رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک، اضافه کرد: افرادی که قصد سفر به گیلان را دارند، فعلا سفر خود را به تعویق بیاندازند.

معاون علوم پزشکی گیلان همچنین، با اشاره به جمعیت بالای سالمند در گیلان، یادآور شد: سالمندان در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند و لذا افراد بدون علامت با دارای علائم خفیف می توانند موجب بیمار شدن سالمندان به صورت شدید شوند.

Share