۱۲ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان می‌شود | دیگر شاهد فعالیت‌های دلال‌گونه نخواهیم بود

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از عرضه ۱۲ هزار دستگاه از محصولات این خودروساز در راستای تامین نیاز واقعی مردم به خودرو و متعادل سازی قیمت‌ها دربازار، طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از عرضه ۱۲ هزار دستگاه از محصولات این خودروساز در راستای تامین نیاز واقعی مردم به خودرو و متعادل سازی قیمت‌ها دربازار، طی روزهای آینده خبر داد.

فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه طرح کمک مومنانه شرکت ایساکو گفت: با تدابیر جدید وزارت صمت و رفع موانع موجود و با افزایش عرضه خودرو به بازار دیگر شاهد فعالیت‌های دلال‌گونه نخواهیم بود.

وی درباره دپوی خودروهای بدون پلاک گفت: هیچ خودرویی حق خارج شدن از نمایندگی و یا خودروساز بدون پلاک را ندارد، خودروهایی که در نمایندگی تحویل مشتری می‌شود قطعا دارای پلاک است.

مقیمی ضمن رد شائبه هر گونه احتکار و با اشاره به انتشار عکس های هوایی از پارگینگ‌های خودروسازان در فضای مجازی افزود: بعضی از خودروها دارای کسری تک قطعه هستند که با ترخیص کالا از گمرگ این خودروها تکمیل و به مشتریان تحویل داده خواهدشد.

مقیمی با اشاره به اینکه نهادینه شدن فرهنگ مشتری مداری از اولویت‌های ایران خودرو است، خاطرنشان کرد: تکمیل و تحویل حتی یک خودرو به مشتری برای این خودروساز از اهمیت بالایی قرار دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: این قول را به شهروندان عزیزمان می‌دهیم که با سازوکارهای صورت گرفته، روند تولید و عرضه خودرو به بازار با سرعت در حال انجام است که نتیجه مملوس آن در روزهای آتی نمایان خواهد شد.

وی به مقایسه تولید خودرو در ایام کرونا در ایران خودرو و شرکت‌های خارجی پرداخت و گفت: آمارهای تولید خودروسازان خارجی نشان از کاهش شدید تولید دارند در حالی که در ایران خودرو با همت کارکنان و با تلاش جهاد گونه شاهد افزایش تولید بیش از ۲۵ درصدی تولید خودرو در اردبیهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته بودیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، میزان تولیداین خودرو ساز در اردیبهشت ۹۸ را بالغ بر ۳۴ هزار دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت: این درحالی است که این میزان تولید در اردیبهشت ماه امسال به بیش از ۴۵ هزار دستگاه رسیده است.

مقیمی همکاری و حمایت سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در رفع مشکلات موجود را ستود و افزود: تامین منابع ارزی مورد نیاز و همکاری در خصوص ترخیص قطعات از گمرگ در سایه تعامل و همکاری صورت گرفته است.

وی در پایان از اقدامات صورت گرفته توسط قوه قضائیه و نهادها و سازمان‌های مسئول جهت نظارت و کنترل بازار خودرو با هدف ثبات دراین بازار قدردانی کرد.

Share