ترامپ از پرچم ارتش فضایی آمریکا رونمایی کرد

اسپیس گزارش داد، نیروی فضایی آمریکا، که جدیدترین شاخه ارتش آمریکا است، از پرچم خود رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دولت ترامپ از پرچم رسمی که قرار است از سوی نیروی فضایی، جدیدترین شاخه ارتش آمریکا استفاده شود، رونمایی کرد.

پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دفتر کارش مراسمی را برگزار کرد و با رونمایی از پرچم نیروی فضایی آمریکا در کنار رهبران نظامی، اعلامیه‌ای را برای تعیین “روز نیروهای مسلح” به امضا رساند.

ترامپ گفت: آینده از ن فضا است، هم به لحاظ تدافعی و تهاجمی و هم دیگر موارد. براساس آنچه شنیده‌ام و بر پایه گزارش‌هایی که دیده‌ام، ما اکنون در فضا رهبر هستیم. این مراسم برای برافراشتن پرچم است اما در واقع ما مدتی است که این کار را انجام داده‌ایم.

براساس اعلام کاخ سفید، پرچم نیروی فضایی آمریکا به رنگ سرمه‌ای با یک بال سه گوش، یک مدار بیضی و سه ستاره بزرگ است که نماد هدف این نیروها مبنی بر سازماندهی، آموزش و تجهیز در نظر گرفته می شود. این اولین پرچم جدید ارتش آمریکاست که در ۷۲ سال گذشته رونمایی می‌شود.

در زیر لوگو عبارتی با عنوان “نیروی فضایی ایالات متحده” و زیر آن هم اعداد رومی “MMXIX” یا همان “۲۰۱۹” نوشته شده است. سالی که نیروی فضایی آمریکا به طور رسمی تشکیل شد.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ درباره “نیروی فضایی” سخن گفت اما ایده‌ای مبنی بر ایجاد شاخه‌ای جداگانه در ارتش آمریکا با محوریت فضا، از یک طرح دو حزبی مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۱۷ سرچشمه می‌گیرد. نیروی فضایی رسما در دسامبر گذشته ششمین شاخه ارتش آمریکا شد؛ زمانی که ترامپ لایحه سیاست دفاعی سالانه را به امضا رساند.

این شاخه جدید به منظور حفاظت از دارایی‌های آمریکا در فضا نظیر ماهواره‌ها و از تهدیدهای زمینی شامل دشمنان آمریکا – روسیه و چین – تشکیل شده است.

ترامپ در جریان مراسم روز جمعه به ساخت یک دارایی نظامی جدید آمریکا گریزی زد. او گفت: ما، آنچه من موشک فوق‌العاده می‌خوانم، در اختیار داریم. این موشک ۱۷ بار سریعتر از آنچه اکنون در اختیار دارند، حرکت می‌کند.

در پی این سخنان، یک سخنگوی پنتاگون در مورد این موشک “فوق العاده” مورد سوال قرار گرفت و او خبرنگاران را به کاخ سفید ارجاع داد.

Share