۲ هزار و ۸۹۰ ماموریت در طرح سلامت نوروزی توسط اورژانس گیلان

رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان از انجام ۲ هزار و ۸۹۰ ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی گیلان از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رییس مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان از انجام ۲ هزار و ۸۹۰ ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

پیمان اسدی در خصوص ماموریتهای انجام شده در این بازه زمانی گفت: از روز نخست این طرح (۲۴اسفند لغایت ۸ فروردین ماه ۹۸) اورژانس گیلان موفق به انجام ۲هزار و ۸۹۰ ماموریت شده است که از این بین تعداد ۱ هزار و ۲۰۰ نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند.

وی با اشاره به تعداد ۲هزار و ۴۸۲ مورد ماموریت غیر ترافیکی افزود: بیشترین موارد اعزام در ماموریتهای غیر ترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده است.همچنین۴۰۸ مورد نیز ماموریتهای ترافیکی را شامل می شود که از این بین ۳۲۰ ماموریت درون شهری و ۸۸ ماموریت جاده ای بوده است.

رییس اورژانس گیلان در خصوص تمهیدات لازم در خصوص مقابله با کرونا ویروس گفت:تمام پرسنل اورژانس گیلان با تجهیزات کامل آماده امدادرسانی به موارد احتمالی و مشکوک به کرونا ویروس در سطح استان هستند

لازم به ذکر است طرح سلامت نوروزی مطابق سنوات قبل با دستور وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۴ اسفند ماه آغاز شده است و اورژانس گیلان با ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای خدمات خود را به شهروندان گرامی ارائه می دهد.

اسدی در آخر از شهروندان گرامی خواست که ترددهای خود را در شهر کاهش داده و به توصیه های وزارت بهداشت مبنی بر ماندن در منازل خود گوش دهند تا همه با هم بتوانیم زودتر زنجیره انتقال کرونا ویروس را بشکنیم.

Share