عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در رشت دستگیر شد

سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس پلیس فتا گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

سرهنگ ایرج پورمستمند با اعلام این خبر بیان داشت: در پی اعلام شکایت خانمی جوان مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات، از صحت موضوع اطمینان حاصل کردند.

وی با بیان اینکه متهم این پرونده در شهر رشت شناسایی شد، ادامه داد: با هماهنگی قضائی متهم که پسری ۱۷ ساله بود، دستگیر شد.

سرهنگ پورمستمند اظهار داشت: متهم با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در تحقیقات پلیس به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و دلیل این اقدام را رسیدن به خواسته‌های نامشروع خود اعلام کرد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب قانون جرائم رایانه‌ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم، صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان گیلان در پایان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

Share