سلطان ماسک با همسری از اتباع چین دستگیر شد!

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف یک محموله ماسک احتکار شده در منطقه گلبرگ تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام خبر کشف یک محموله ماسک احتکار شده در شرق تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: شب گذشته اهالی منطقه گلبرگ در تماس با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اعلام کردند که مرد جوانی در مقابل پارکینگ خانه‌اش در حال خالی کردن بسته‌های ماسک پزشکی است که با توجه به حساسیت موضوع تیمی از مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ همراه با رئیس کلانتری در محل حاضر شدند.

 رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: مأموران با حضور در محل و بررسی‌های ابتدایی اطمینان پیدا کردند که مرد جوان تعداد ۲۵۰ جعبه کارتن که روی آنها نفس نوشته شده را داخل پارکینگ خانه‌اش قرار داده است.

وی تصریح کرد: ابتدا این مرد در خانه را به روی مأموران باز نکرد که پس از هماهنگی با مقام قضائی و حضور یک کلیدساز در ورودی ساختمان باز شد و مأموران تعداد ۵۰۰ هزار ماسک پزشکی احتکار شده را در انباری این ساختمان کشف کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم که یک همسر تبعه چین دارد در محل دستگیر و در تحقیقات مشخص شد وی این تعداد ماسک را از یک کارخانه تولیدی در منطقه بومهن خریداری کرده و قصد داشته با احتکار آن و در زمان مناسب با قیمت بالایی اقدام به فروش کند.

ظهیری ادامه داد: با اعلام این خبر دادستان منطقه و بازپرس تعزیرات در محل حضور پیدا کرده و پس از اقدامات ابتدایی ماسکها توسط تیمی از دانشگاه علوم پزشکی به داروخانه‌های همان منطقه منتقل شد.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، حساسیت موضوع شیوع بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ باعث شده تا تمام کلانتری‌ها و مقرهای انتظامی در پایتخت، بررسی و رصد بحث احتکار  و توزیع ماسکها را در دستور کار خود قرار دهند.

Share