برهم صالح و بارزانی با ترامپ دیدار کردند

رئیس‌جمهوری عراق امروز چهارشنبه با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کرد، ترامپ همچنین با رئیس اقلیم کردستان هم در حاشیه اجلاس داووس دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا برهم صالح رئیس‌جمهور عراق و نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کردند.

این دیدار در حاشیه اجلاس داووس در سوئیس برگزار شد. ترامپ در دیدار با برهم صالح بر ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق پافشاری کرد و مدعی شد ما به همکاری نظامی با عراق ادامه خواهیم داد. این در حالی است که پارلمان عراق اخیراً در مصوبه‌ای بر ضرورت خروج نظامیان آمریکایی و متحدانشان از عراق تأکید کرده است. دیدار برهم صالح با ترامپ با وجود مخالفت‌های گسترده مردمی و رسمی در داخل عراق صورت گرفته است.

 

دفتر ریاست جمهوری عراق درباره محتوای دیدار «صالح» و«ترامپ» توضیح داد

بر اساس این گزارش، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: دیدار صالح با ترامپ در چارچوب جدول برنامه ریزی شده رئیس جمهور برای دیدار با سران کشورهای مختلف در حاشیه نشست داووس، انجام شد.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: صالح در جریان دیدار با ترامپ بر لزوم افزایش تلاش های بین المللی برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه و جهان تأکید کرد.

دفتر ریاست جمهوری عراق تأکید کرد: صالح اعلام کرد که بغداد بر لزوم برقراری روابط متوازن با تمامی دوستان و همپیمانان خود بر مبنای احترام به حاکمیت ملی آن و همچنین تأمین منافع ملت عراق، تأکید دارد.

در ادامه بیانیه آمده است: صالح همچنین به رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که که نمی خواهد عراق به میدانی برای تسویه حساب های سیاسی میان دیگران تبدیل شود.

Share