بارش برف و باران در راه گیلان؛ کاهش محسوس دمای هوا تا ۱۵ درجه

هواشناسی گیلان با صدور اخطاریه ای از بارش باران و وزش باد بعضا شدیدا و خیلی شدید، کاهش محسوس دما، بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هواشناسی گیلان با صدور اخطاریه ای از بارش باران و وزش باد بعضا شدیدا و خیلی شدید، کاهش محسوس دما، بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها خبر داد.

براساس این اخطاریه طی جمعه لغایت ظهر شنبه، شاهد وزش باد و بارندگی بعضی نقاط گاهی شدید و خیلی شدید، کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس خواهیم بود.

همچنین در ارتفاعات، دامنه‌ها و نواحی سردسیر بارش برف، در نواحی جلگه ای احتمال بارش برف پیش بینی می شود.

احتمال آب گرفتگی در نواحی جلگه ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها وجود دارد و دریا نیز مواج و توفانی است. باتوجه به بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها و اختلال در تردد محورهای کوهستانی شاهد مه آلود بودن هوا و لغزندگی جاده ها خواهیم بود.

به بخش های مختلف کشاورزی نظیر، باغداران (مرکبات و کیوی)، مرغداری‎ها، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران، زنبورداران توصیه می شود تمهیدات لازم را بعمل آورند.

با توجه به کاهش دما و نیز یخبندان طی شنبه لغایت اواسط هفته آینده، مدیریت مصرف سوخت توصیه می شود و به رانندگانی که قصد عبور از گردنه های برف گیر و محورهای کوهستانی دارند توصیه می شود از تردد غیر ضروری در ارتفاعات اجتناب نموده و در صورت لزوم سفر به نواحی کوهستانی، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

Share