زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی‎هایی دارد؟ (+تصاویر)

پریوس پرایم پلاگین هیبرید ۲۰۲۰ همچنان از زبان طراحی خاص برند خود پیروی می کند تا یک محصول هیبریدی با ظاهری آینده نگر باشد. بی شک دماغه این مدل در بهترین شکل تمام دوران پریوس قرار دارد! اینجا چراغ های اصلی گرافیک فوق العاده جذابی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از عصرایران، دهه ۹۰ میلادی و بویژه سال های پایانی آن دورانی مهم در صنعت خودرو از منظر رشد فناوری محسوب می شود. در این زمان بود که اندیشه های آینده نگر خودروسازان برتر جهان در دهه ۸۰ به خطوط تولید نزدیک و نتیجه آن تولید محصولاتی مانند پریوس از تویوتا شد.

پریوس از سال ۱۹۹۷ تا کنون روی خط تولید قرار دارد و یکی از پرچمداران کلاس هیبریدی ها در جهان محسوب می شود.

نسل اول این خودرو از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳، نسل دوم از ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹، نسل سوم از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵  و نسل چهارم از ۲۰۱۵ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. در نسل های مورد اشاره زیرمجموعه های بسیار متنوع و همچنین فیس لیفت های منطقه ای بر اساس بازار هدف نیز وجود دارند.

طراحی

پریوس پرایم پلاگین هیبرید ۲۰۲۰ همچنان از زبان طراحی خاص برند خود پیروی می کند تا یک محصول هیبریدی با ظاهری آینده نگر باشد. بی شک دماغه این مدل در بهترین شکل تمام دوران پریوس قرار دارد! اینجا چراغ های اصلی گرافیک فوق العاده جذابی دارند. شباهت چراغ ها به تیغه شمشیر سامورایی و زوایی تیزی که در بخش دماغه مشاهده می شود از فرهنگ و قوانین سنتی سرزمین آفتاب الهام گرفته شده است.

بامپر(سپر) طراحی شلوغی دارد و دو فرورفتگی عمیق در طرفین آن مشاهده می شود که مه شکن ها را با الگویی جالبی در بر گرفته است.

معرفی پریوس پرایم 2020/ زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)

با حرکت به سمت نمای جانبی؛ کوتاهی طول درپوش موتور و شیب سقف بویژه از ستون اول تا میانی همان اثر نه چندان دلچسب ملاقات با پریوس را برجای می گذارد اما پس از یادآوری آنکه این یک خودروی متفاوت و فناورانه است همه چیز عادی خواهد شد. در این قسمت خطوط و برجستگی هایی روی بدنه کار شده تا نمای جانبی زیبایی بیشتری داشته باشد بویژه خط شانه محو که تقریبا از قسمت میانی درب عقب ظاهر شده و با قدرت تا چراغ های عقب ادامه دارد. رینگ های آلومینیومی ۵ پره ۱۵ اینچی بصورت استاندارد ارائه می شود.

معرفی پریوس پرایم 2020/ زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)

معرفی پریوس پرایم 2020/ زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)

مدل پرایم پریوس در نمای عقب ویژگی های فوق العاده ای را همراه خود دارد تا بازهم به جرات بگوئیم این بهترین طراحی برای پریوس در تمام دوران است. ظاهرا تویوتا به خوبی ایرادهای وارد بر طراحی پریوس را می دانسته و در مدل پرایم درک خود از این مورد را به نمایش گذاشته است.

بیشترین تغییر مربوط به چراغ های عقب می شود که همراه با بخش تیره میان آن شبیه به عینک های فضایی با پرتاب اشعه لیزر! به نظر می رسد. روی بامپر یکپارچه عقب هم دو فرورفتگی هماهنگ با آنچه که جلوی خودرو دیدیم، درنظر گرفته شده و چراغ ها به زیبایی در آنها جانمایی شده است.

معرفی پریوس پرایم 2020/ زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)

معرفی پریوس پرایم 2020/ زیباترین پلاگین هیبرید تویوتا چه ویژگی هایی دارد؟ (+تصاویر)

از منظر ابعاد، این محصول ۴۶۴۵ میلیمتر در طول، ۱۷۶۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۷۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۷۰۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو نیز برابر با ۱۵۳۰ کیلوگرم است.

کابین و امکانات هوشمند

برای چنین خودرویی فقط می توان انتظار یک کابین پیشرفته و فناورانه را داشت. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید مواد باکیفیتی در تولید جزئیات به کار رفته است و نمایشگر بزرگ ۱۱.۶ اینچی در قسمت میانی کنسول اصلی به شدت جلب نظر می کند.

از امکانات این کابین می توان به: مواد دارای بافت نرم در قسمت های مختلف، پشتیبانی از اپل کارپلی، رادیو اینترنتی، ۲ پورت یو اس بی اضافی برای ردیف عقب، گرمکن صندلی ردیف جلو، قرار گیری نشانگر آمپر در قسمت میانی کنسول، مکانیسم خاموش اتوماتیک چراغ های جلو، گرم کن آینه های جانبی با مکانیسم باز و بسته شدن اتوماتیک، سیستم تهویه اتوماتیک با فیلتر تصفیه هوا، دوربین بک آپ، نمایشگر دوقلوی اطلاعات آمپر ۴.۲ اینچی، پیش بینی میزان سوخت و انرژی مصرفی تا مقصد، گرم کن فرمان، پاور ویندوز، شارژر بی سیم، سوکت ۱۲ ولت، کابل شارژ استاندارد ۱۲۰ ولت، پشتیبانی از دستیار صوتی و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز امکاناتی شامل سیستم پایداری الکترونیکی، ورود بدون کلید، نوربالای اتوماتیک، ایربگ کامل، نمایشگر فشار باد لاستیک ها، نمایشگر هدآپ، دستیار پارک هوشمند، دستیار حرکت در سربالایی، سنسور برخورد از عقب و جلو، سیستم ترمیم لاستیک، ABS، EBD، ترمز اضطراری هوشمند و … قابل اشاره است.

پیشرانه

همانطور که اشاره شد پریوس پرایم یک محصول پلاگین هیبرید است که مجموع خروجی پیشرانه آن برابر با ۱۲۱ اسب بخار اعلام شده است. بخش بنزینی از یک موتور ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با ۱۰۵ اسب بخار خروجی تشکیل شده که در هماهنگی با یک موتور الکتریکی -با باتری لیتیوم یون ۸.۸ کیلووات ساعت- عمل می کند. این مجموعه با یک جعبه دنده سی وی تی هماهنگ شده است.

امکانی برای پریوس در نظر گرفته شده تا راننده بتواند میان حالت هیبرید و کاملا الکتریکی یکی را انتخاب کند. در حالت فقط الکتریکی خودرو می تواند با شارژ کامل ۴۰ کیلومتر را طی کند.

میزان مصرف سوخت این خودرو نیز بسیار قابل توجه است. طبق آمار ارائه شده؛ پرایم برای هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر ۴.۲ لیتر، در بزرگراه ۴.۴ لیتر و در حالت ترکیبی ۴.۳ لیتر سوخت مصرف می کند.

قیمت پایه پریوس پرایم از ۲۷۷۵۰ دلار آغاز می شود.

Share