بارندگی‌ها در گیلان شدت می‌گیرد | استقرار سامانه سرد و ناپایدار در منطقه

مازیار غلامی، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بارندگی ها در برخی نقاط تا اواخر وقت فردا شدت بیشتری در استان می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بارندگی ها در برخی نقاط تا اواخر وقت فردا شدت بیشتری در استان می یابد.

مازیار غلامی افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه سرد و ناپایدار در منطقه است؛ بنابراین تا اواسط هفته جاری ابرناکی و مه آلود بودن هوا، بعضی ساعت بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید) و همچنین در ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

وی اضافه کرد: از عصر امروز تا اواخر وقت یکشنبه (فردا) بارش ها در برخی مناطق استان از شدت بیشتری برخوردار است.

وی تصریح کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز یکشنبه (فردا) ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (در پاره ای نقاط شدید)، کاهش نسبی دما و ارتفاعات بارش برف و دوشنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، ارتفاعات بارش پراکنده برف را شاهد خواهیم بود.

غلامی، بیشینه و کمینه دمای استان را نیز طی شبانه روز گذشته در رودسر با ۱۰ درجه سلسیوس و دیلمان با منفی یک درجه (یک درجه زیر صفر) عنوان کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان تصریح کرد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته ۹ و شش درجه ثبت شده است.

Share