امکان کاسبی ترامپ با ترور سردار سلیمانی+ جزئیات

ترامپ ۵ روز پیش از انجام ترور سردار سلیمانی در جمع گروهی از مهمانان خود در تفرجگاه “مارالاگو” گفته بزودی ضربه سختی به ایران خواهد زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دو سناتور ارشد دموکرات با نگارش نامه‌ای به کمیسیون‌های سنا، خواستار بررسی صحت گزارشی شده‌اند که بر اساس آن “دونالد ترامپ” پیش از انجام ترور سردار سلیمانی در جمع گروهی از مهمانان خود در عمارت تفریحی خود (مارالاگو) به آنها اطلاعاتی مخفیانه درباره خرید و فروش سهام صنایع نظامی آمریکا داده است.

 به نقل از وب سایت شبکه خبری” سی‌ان‌بی‌سی” آمریکا، بر اساس گزارشی که وب سایت آمریکایی “دیلی بیست” اخیرا منتشر کرده ترامپ در تعطیلات سال نو در عمارت مارالاگو و ۵ روز پیش از انجام ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در جمع گروهی از مهمانان خود در این تفرجگاه به آنها گفته انتظار ضربه‌ای سخت به ایران طی روزهای آینده داشته باشند. او گفته به زودی در این باره خبرهای زیادی خواهند شنید.

حالا سناتورهای دموکرات ” الیزابت وارن” (یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا) و ” کریس وان هولن” با نگارش نامه‌ای به کمیسیون مربوطه سنا از آنها خواسته‌اند در این باره که آیا ترامپ از اطلاعات محرمانه دولتی در جهت کسب سود و منافع اقتصادی و خرید و فروش سهام سوءاستفاده کرده یا نه، تحقیق کنند.

گفتنی است در پی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در ۳ ژانویه سال جاری (۱۳ روز پیش) و افزایش احتمال بروز درگیری و جنگ بین ایالات متحده آمریکا و ایران، ارزش سهام صنایع نظامی آمریکا شاهد رشد بوده است. بر این اساس ارزش سهام شرکت نظامی ” نور تروپ گرومن” شاهد افزایش ۵ درصدی، شرکت “لاکهید مارتین” ۳.۶ درصد و ارزش سهام شرکت “ریتون” شاهد رشد ۱.۶ درصدی بوده است.

۲ سناتور دموکرات در نامه خود نوشته‌اند:” باید معلوم شود که افراد مهمان ترامپ در مارالاگو قبل از انجام حمله آمریکا برای ترور سردار سلیمانی از ترامپ چه نوع اطلاعاتی دریافت کرده‌اند و اینکه آیا ممکن است بر اساس آن اطلاعات، اقدام به خرید و فروش سهام و کسب سود اقتصادی کرده باشند یا نه؟”

Share