اصلاً سفر نکنید! اگر نمی‌دانید در چه فصلی، کجا روید!

سایت گردشگری کی سفر یکی از معتبرترین سایت‌های گردشگری است که به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین تصمیم را برای سفر کردن بگیرید و از سفر خود لذت ببرید! بهترین قیمت بلیط هواپیما داخلی و خارجی را در کی سفر می توانید بیابید. بهترین قیمت پرواز چارتر، پروازهای سیستمی و تورهای مسافرتی را در کی سفر برایتان مهیا کرده ایم. همراه این نوشته از مجله گردشگری کی سفر باشید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همان‌طور که می‌دانید برای سفر کردن، انتخاب مقصد مهم است، ولی از آن مهم‌تر زمان سفر و انتخاب فصل مناسب با آب‌وهوای مناسب است که سفر را لذت‌بخش‌تر می‌کند. سایت گردشگری کی سفر یکی از معتبرترین سایت‌های گردشگری است که به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین تصمیم را برای سفر کردن بگیرید و از سفر خود لذت ببرید! بهترین قیمت بلیط هواپیما داخلی و خارجی را در کی سفر می توانید بیابید. بهترین قیمت پرواز چارتر، پروازهای سیستمی و تورهای مسافرتی را در کی سفر برایتان مهیا کرده ایم. همراه این نوشته از مجله گردشگری کی سفر باشید!

سفرهای زمستانی؛ فرار از سرما یا رفتن در دل سرما؟

 1. اروپا: در اروپا زمستان‌ همراه بارش برف و باران و سرماست! پس سفر کردن به اروپا آن هم در فصل زمستان، چندان جذاب به نظر نمی‌رسد! اما اگر قصدتان از سفر، رفتن به کوه‌های آلپ و اسکی کردن باشد، بحث فرق می‌کند! سوئیس، اتریش، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا زمستان‌های آرام‌تر و بهتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارند و برای سفر در فصل زمستان مقاصد مناسب‌تری به حساب می‌آیند.
 2. آمریکا: قاره آمریکا به دلیل قرار گرفتن در دو نیم‌کره شرایط آب‌وهوای مختلفی دارد. نیم‌کره جنوبی و مرکزی به همراه نیم‌کره جنوبی در زمستان آب‌وهوای مناسبی دارند. رفتن به مکزیک، برزیل و ونزوئلا در زمستان بهترین گزینه برای سفر است.
 3. آسیا: در فصل زمستان شهرهای قاره آسیا نظیر تایلند، میانمار، ویتنام و هند از آب‌وهوای خوبی برخوردار هستند و می‌توانید در زمستان از این شهر‌ها و آب‌وهوای مطلوب آن لذت ببرید.

سفرهای بهاره، وقتِ گشت و گذار!

اروپا: با شروع فصل بهار جذابیت‌های اروپا نیز رخ تازه‌ای می‌گیرند و هزاران گردشگر سفر کردن به اروپا را در برنامه سفر خود جای می‌دهند. یونان و اسپانیا یکی از بهترین شهرهای اروپایی برای سفر در فصل بهار هستند.

 1. آسیا: رفتن در فصل بهار به کشورهایی که در قاره آسیا قرار دارند خیلی جالب نیست، چون هوا به سمت گرم شدن می‌رود. کشورهایی نظیر هند و میانمار در فصل بهار آب‌وهوای گرم‌تری دارند ولی رفتن به چین و هند به نسبت بهتر است.
 2. آمریکا: در فصل بهار آمریکای شمالی و مرکزی آب‌وهوای مطبوع و مطلوبی دارند اما با رفتن به آمریکای جنوبی هوا سردتر می‌شود.
 3. آفریقا: رفتن به آفریقا در فصل بهار می‌تواند بسیار جذاب باشد؛ به‌خصوص سفر به کشور مراکش که یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفتن در فصل بهار است. آب‌وهوا و طبیعت بی‌نظیر این کشور سفر لذت‌بخشی را در فصل بهار برای شما رقم می‌زند.

 سفرهای تابستانی، بهترین زمان برای سفر!

 1. اروپا: بهترین زمان سفر به اروپا تابستان است! همه شهرهای این قاره در فصل تابستان آب‌وهوای مطلوب و دل‌چسبی دارند. در تابستان تعداد گردشگران اروپا به هزاران هزار نفر هم می‌رسد.
 2. آسیا: آب‌وهوای کشورهای قاره آسیا در فصل تابستان مطلوب نیست. تمامی مناطق آسیا در فصل تابستان آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارند.
 3. آفریقا: قاره آفریقا هم در فصل تابستان آب‌وهوای گرم و طاقت‌فرسا دارد و چندان مناسب سفر نیست.
 4. آمریکا: با توجه به این‌که آمریکا در دونیم کره گسترده شده پس طبیعی است که آب‌وهوای هر قسمت آن با دیگری فرق کند. سفر کردن به آمریکای شمالی توصیه نمی‌شود چون آب‌وهوای آن بسیار گرم است ولی آمریکای مرکزی و جنوبی به نسبت از آب‌وهوای پایدارتر و خنک‌تری برخوردارند و گردشگران بیشتر در فصل تابستان به آمریکای جنوبی سفر می‌کنند.

سفرهای پاییزه، بارانیِ خود را بردارید!

 1. اروپا: شرایط آب‌وهوای اروپا در اوایل پاییز بهتر است، ولی هرچقدر که به اواخر پاییز نزدیک می‌شویم هوا سردتر می‌شود.
 2. آسیا: هرچقدر که در فصل تابستان آب‌وهوای قاره آسیا گرم و نامطلوب است، پاییز در آسیا بهترین فصل مسافرت است! فرقی نمی‌کند که به کدام کشور بروید چون تمامی مناطق از بهترین آب‌وهوا برخوردارند، از چین گرفته تا ایران، بهترین گزینه برای مسافرت در فصل پاییز پیش روی شماست!
 3. آمریکا: توصیه می‌کنیم که در فصل پاییز به آمریکای شمالی بروید چون از آب‌وهوا خوبی برخوردار است اگرچه آب‌وهوا در آمریکای جنوبی و مرکزی بارانی و مرطوب است.
 4. آفریقا: در قاره آفریقا هم مانند آسیا در پاییز گرما به پایان می‌رسد و آب‌وهوای مطلوب در آفریقا شروع می‌شود و کشورهایی نظیر مصر و مراکش بهترین مقاصد برای مسافرت در فصل پاییز هستند.

کِی سفر کنیم تا کمتر خرج کنیم؟

عامل اصلی قیمت هرچیزی تقاضاست، به‌عنوان‌مثال زمانی که در فصلی از سال گردشگران زیادی به یک شهر یا کشور می‌روند، هزینه بلیط‌ها و هتل‌ها به‌طور شگفت‌انگیزی افزایش پیدا می‌کند. حال اگر زمانی را برای سفر انتخاب کنید که تعداد گردشگران به حداقل برسد، هزینه هرچیزی به کمترین حد خود می‌رسد. بیشترین تقاضا برای سفر همیشه عید نوروز و تابستان است. ارزان‌ترین بلیط‌ها و تور داخلی و خارجی خود را از سایت کی سفر رزرو کنید. کی سفر با سال‌ها تجربه و اعتبار بهترین قیمت و کیفیت را به شما ارائه می‌دهد.

آیا می‌دانید بهترین زمان سفر در ایران چه زمانی است؟!

ایران کشوری است که در تمامی طول سال جذابیت‌های خاص خود را دارد. اگر می‌خواهید در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید و در شلوغی گرفتار نشوید، بهتر است در عید نوروز و تابستان سفر نکنید ولی در عوض نیمه دوم مهرماه و اردیبهشت بهترین زمان سفر به تمام شهرهای ایران است!

 • کیش: بهترین زمان رزرو تور کیش و سفر به این مقصد مهرماه و اسفند است چون تعداد گردشگران کم و هزینه‌ها هم مقرون‌به‌صرفه است.
 • مشهد: بهترین زمان سفر به مشهد فصل‌های سرد سال است که می‌شود از خلوت بودن حرم و هزینه‌های کم هتل و اجناس لذت برد.
 • شمال ایران: سفر کردن در روزهای بارانی و سرد سال به شمال چندان توصیه نمی‌شود، ولی هرچقدر در فصل بهار و تابستان به شمال سفر کنید کم است.
 • اصفهان: زمان مناسب سفر به اصفهان بهار و تابستان است، البته به غیر از فروردین‌ماه چون تعداد گردشگران به حداکثر تعداد خود می‌رسند. رفتن به اصفهان در فصل سرما به دلیل سرمای زیادی که در اصفهان حاکم است توصیه نمی‌شود.
Share