مصوبات انتقال دانشجویان فرزندان هیأت علمی در دانشگاه آزاد لغو می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مقرر شد مصوبات در خصوص انتقال دانشجویان فرزندان هیأت علمی در دانشگاه آزاد لغو شود و افرادی که بر اساس این مصوبه نادرست در حال تحصیل هستند به شرایط قبل از تحصیل بازگردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، سیدحمایت میرزاده در تشریح نشست امروز(دوشنبه ۲۰ آبان‌‎ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: بخش نخست نشست امروز مربوط به بررسی نحوه پذیرش دانشجویان گروه پزشکی از  سال تحصیلی ۱۳۹۶ تا کنون با حضور محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش برگزار شد.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر مباحث در خصوص پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد مطرح شد که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، تخلف آشکاری در دانشگاه آزاد رخ داده که بر خلاف مصوبات و آیین نامه‌های موجود بوده است که بخشی از آن مربوط به انتقالی دانشجویان خارج از کشور و بخش دیگر مربوط به دانشجویان فرزندان هیأت علمی است که البته رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد از روزی که مسئولیت را به عهده گرفته این مصوبات را ملغی دانسته است.

وی ادامه داد: نهایتا مقرر شد مصوبات در خصوص انتقال دانشجویان فرزندان هیأت علمی در دانشگاه آزاد لغو شود و افرادی که بر اساس این مصوبه نادرست در حال تحصیل هستند به شرایط قبل از تحصیل بازگردند. همچنین مقرر شد با مسببان و متخلفان در این حوزه به صورت جدی برخورد شود.

میرزاده اضافه کرد: موضوع بعدی که در کمیسیون مطرح شد بررسی موضوع عدم پرداخت حقوق معلمان و کارکنان مدارس خارج از کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی بود که با توجه به نواسانات نرخ ارز برخی از فرهنگیان چندین ماه است که موفق به دریافت حقوق نشده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استناد به اظهارات وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: بخشی از این مطالبات که حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بوده و حدود یک چهارم مطالبات فرهنگیان تخمین زده می‌شود، پرداخت شده که پرداخت سایر مطالبات نیز در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

Share